Посольство України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом)

, Київ 08:29

Політичні відносини

Двосторонні відносини між Україною та Республікою Сан-Марино

Двосторонні відносини між Україною та Сан-Марино були встановлені 30 жовтня 1995 року шляхом обміну відповідними нотами.

Обмін двосторонніми візитами та зустрічі на високому рівні:

24-26 червня 2004 р. відбувся робочий візит до Сан-Марино Першого заступника міністра економіки України та з питань європейської інтеграції В.Т.П’ятницького, який спряв розвитку двосторонніх відносин у торговельно-економічній сфері. У рамках цього заходу було підписано міжурядову Угоду про торговельно-економічне співробітництво.

12-14 січня 2006 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну сан-маринської делегації на чолі з Державним секретарем промисловості, ремісництва, торгівлі, телекомунікацій та економічного співробітництва К.Фелічі, у рамках якого було підписано Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій.

У рамках сесій Генеральних Асамблей ООН регулярно відбуваються двосторонні зустрічі між главами зовнішньополітичних відомств України та Сан-Марино.

У 2011 р. Посол Сан-Марино в Україні за сумісництвом (з резиденцією поза межами України) п. Паоло Еспозіто брав участь у традиційній зустрічі Президента України з керівниками посольств іноземних держав.

Сан-маринська сторона взяла участь у міністерському засіданні ОБСЄ (м.Київ, 5-6 грудня 2013 р.) на рівні Постійного представника Республіки Сан-Марино у цій організації.