Поради подорожуючим до Італійської Республіки
Опубліковано 01 лютого 2022 року о 18:00

Режим тимчасового в’їзду 


ЗАБОРОНЕНО!

Відповідно до оновлених  правил перетину кордону з Італійською Республікою, у зв’язку із пандемією «Covid-19», Україну з 16 грудня 2021 року віднесено до переліку країн списку Е, що передбачає заборону на необов’язкові поїздки громадян України, у тому числі з метою туризму.

Виняток становлять громадяни України – власники посвідки на проживання в Італії, або ті громадяни, хто в’їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, навчання, лікування або абсолютної необхідності. В окремих випадках, за рішенням італійських компетентних органів та за наявності аргументованих підстав, може бути дозволений в’їзд до країни осіб, які мають підтверджені та стабільні особисті стосунки з громадянами Італії.

При в’їзді громадянам України із зазначених вище категорій необхідно:

–  заповнити до прибуття он-лайн форму санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням https://app.euplf.eu/;

– пред’явити довідку (сертифікат) про негативний результат молекулярного тестування (зроблений не більше ніж за 72 години до приїзду) або експрес-тестування на Covid-19 (зроблений не більше ніж за 24 години до приїзду);

– активувати процедури нагляду за здоров’ям у медичних установах відповідно до території проживання та пройти 10 днів самоізоляції, по закінченню якої провести повторне тестування для підтвердження негативного результату (молекулярний або експрес-тест).

При цьому заборонено в’їжджати до Італії громадянам, які протягом останніх 14-ти днів проживали або перебували транзитом у ПАР, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Малаві, Мозамбіку, Намібії та Есватіні.

Вищезазначені положення діятимуть до 15 березня 2022 року.

Детальна інформація щодо актуальних правил в’їзду в Італійську Республіку, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:

https://www.esteri.it/wp-content/uploads/2021/12/Restrizioni-allingresso-in-Italia-15122021.pdf

та https://www.esteri.it/it/ministero/normativaonline/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia/

 

УВАГА: Окрім зазначених вище правил також залишаються чинними правила необхідності підтвердження мети поїздки, місця перебування, наявності необхідних коштів, дати виїзду з Італії тощо, що перевірятиметься офіцерами прикордонної поліції Італії при в’їзді до країни. Остаточне рішення щодо дозволу на в’їзд/відмови у в’їзді завжди ухвалюється прикордонною поліцією Італії (Polizia di Frontiera).
Режим тимчасового транзиту

Дозволено (без вимоги тесту та ізоляції) будь-кому, хто їде приватним транспортом на території Італії протягом періоду, що не перевищує 36 (тридцять шість) годин із зобов’язанням після закінчення цього терміну негайно залишити територію країни або, якщо цього не зробили, почати період ізоляції за адресою, що зазначено у Passenger Locator Form, протягом п’яти днів і зробити в кінці періоду ізоляції молекулярний або антигенний тесту, що проведеного за допомогою тампона.

Авіатранзит дозволено на загальних підставах та за встановленими правилами транзиту при наявності в аеропортах транзитних зон та відсутності необхідності перетину кордону.

Якщо в аеропортах відсутні транзитні зони та, відповідно, виникає необхідність перетину кордону, транзит дозволено за умови дотримання правил в’їзду на територію Італійської Республіки та транзитного перебування, що зазначені вище.


Особливості по країні 

В країні, відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації, можуть застосовуватися певні обмежувальні заходи.

З 03 листопада 2020 року в Італії запроваджено поділ регіонів на т.зв. “зони ризику” (червона, помаранчева, жовта), відповідно до яких застосовуються обмежувальні карантинні заходи.

Червона зона. У разі застосування передбачає  – заборона пересування, закриття закладів громадського харчування, торговельних центрів, заборона зібрань, закриття музеїв, виставкових центрів, кінотеатрів.

Помаранчева зона. У разі застосування передбачає – заборона пересування з 22.00 до 05.00 годин, закриття закладів громадського харчування, закриття у вихідні та передсвяткові дні торговельних центрів, закриття музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Жовта зона. У разі застосування передбачає  – заборону пересування з 24.00 до 05.00 годин, обмеження звичайної діяльності закладів громадського харчування,  торговельних центрів, музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Біла зона (наразі застосовується до всієї території країни). Обмеження не застосовуються. Залишається обов’язковим носіння захисних масок та дотримання соціальної дистанції.


З детальною інформацією (італійською мовою) щодо застосованих обмежувальних заходів можна ознайомитись на офіційному сайті Уряду Італії за посиланням: http://www.governo.it/sites/new.governo.it/files/Dpcm_20201103_aree.pdf або англійською мовою на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я Італії за посиланням: http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioFaqNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=230#11

З 06 грудня 2021 року в Італії запроваджено правило надання сертифікату «Super Green-pass» (сертифікат про повний курс щеплення проти COVID-19 або про перенесення особою коронавірусної хвороби) та введення «базового» сертифікату (видається за результатами негативного ПЛР-тесту або тесту на антиген) для доступу до громадського транспорту. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux