Поради подорожуючим до Італійської Республіки
Опубліковано 06 жовтня 2021 року о 10:00

Режим тимчасового в’їзду 


Дозволено

ІТАЛІЙСЬКИЙ УРЯД ВІДКРИВ УКРАЇНЦЯМ В’ЇЗД ДЛЯ ВСІХ ТИПІВ ПОДОРОЖЕЙ

Відповідно до наказу МОЗ Італії від 29 липня ц.р. щодо оновлених норм перетину кордону з Італією, у зв’язку із пандемією «Covid-19», Україну з 31 липня ц.р. включено до переліку країн категорії D, що передбачає надання можливості відвідувати територію Італійської Республіки з будь-якою метою, в тому числі – туризму.

Разом з тим, бажаючим відвідати Італію слід врахувати такі основні обов’язкові вимоги:

 • наявність довідки про негативний результат молекулярного або антигенного тестування на Covid-19, який має бути зроблений, не більше ніж за 72 години до приїзду;
 • заповнена он-лайн форма санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням https://app.euplf.eu/;
 • по прибуттю до Італії громадяни мають пройти самоізоляцію тривалістю п’ять днів, після чого зробити повторний тест на Covid-19, який повинен підтвердити негативний результат.
 • Проходити самоізоляцію не потрібно, якщо громадянин має негативний результат молекулярного або антигенного тесту на Covid-19, а також надав перевізнику або будь-якій іншій уповноваженій особі відповідний «зелений» сертифікат (Green Pass) європейського зразка про завершення повного курсу вакцинації одною із затверджених Європейським агентством з лікарських засобів вакциною (Pfizer, Johnson and Johnson, Moderna, AstraZeneca) (зелений паспорт надається завжди разом із негативним результатом тестування). 
 • У разі відсутності зазначених вище сертифікатів, громадяни можуть в’їхати до Італії, але вони повинні:самоізолюватися протягом п’яти (5) днів, активуючи місцеві процедури нагляду за здоров’ям, повідомивши про це місцеві органи охорони здоров’я;пройти тест після завершення встановленої самоізоляції.
 • Діти віком до шести (6) років завжди звільняються від вимоги молекулярного або антигенного тесту, але все одно повинні самоізолюватися, за наявності такої необхідності.
 • Вищезазначені положення діють до 25 жовтня 2021 року.

Детальна інформація (англійською мовою) щодо актуальних правил в’їзду в Італійську Республіку, посилання на анкети особистої декларації, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланнями: https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html та https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021.

УВАГА: Окрім зазначених вище правил також залишаються чинними правила необхідності підтвердження мети поїздки, місця перебування, наявності необхідних коштів, дати виїзду з Італії тощо, що може бути перевірено офіцерами прикордонної поліції Італії при в’їзді до країни. Остаточне рішення щодо дозволу на в’їзд/відмови у в’їзді завжди ухвалюється прикордонною поліцією Італії (Polizia di Frontiera).Режим тимчасового транзиту

Дозволено (без вимоги тесту та ізоляції) будь-кому, хто їде приватним транспортом на території Італії протягом періоду, що не перевищує 36 (тридцять шість) годин із зобов’язанням після закінчення цього терміну негайно залишити територію країни або, якщо цього не зробили, почати період ізоляції за адресою, що зазначено у Passenger Locator Form, протягом п’яти днів і зробити в кінці періоду ізоляції молекулярний або антигенний тесту, що проведеного за допомогою тампона.

Авіатранзит дозволено на загальних підставах та за встановленими правилами транзиту при наявності в аеропортах транзитних зон та відсутності необхідності перетину кордону.

Якщо в аеропортах відсутні транзитні зони та, відповідно, виникає необхідність перетину кордону, транзит дозволено за умови дотримання правил в’їзду на територію Італійської Республіки та транзитного перебування, що зазначені вище.


Особливості по країні 

В країні відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації, можуть застосовуватися певні обмежувальні заходи.

З 03 листопада 2020 року в Італії запроваджено поділ регіонів на т.зв. “зони ризику” (червона, помаранчева, жовта), відповідно до яких застосовуються обмежувальні карантинні заходи.

Червона зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону). У разі застосування передбачає  – заборона пересування, закриття закладів громадського харчування, торговельних центрів, заборона зібрань, закриття музеїв, виставкових центрів, кінотеатрів.

Помаранчева зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону) У разі застосування передбачає – заборона пересування з 22.00 до 05.00 годин, закриття закладів громадяського харчування, закриття у вихідні та передсвяткові дні торговельних центрів, закриття музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Жовта зона (наразі стосується Сицилії) У разі застосування передбачає  – заборону пересування з 24.00 до 05.00 годин, обмеження звичайної діяльності закладів громадяського харчування,  торговельних центрів, музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Біла зона (наразі застосовується до всієї території країни, окрім Сицилії). Обмеження не застосовуються. Залишається обов’язковим носіння захисних масок та дотримання соціальної дистанції.

З детальною інформацією (італійською мовою) щодо застосованих обмежувальних заходів можна ознайомитись на офіційному сайті Уряду Італії за посиланням: http://www.governo.it/sites/new.governo.it/files/Dpcm_20201103_aree.pdf або англійською мовою на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я Італії за посиланням: http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioFaqNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=230#11

З 06 серпня 2021 року в Італії запроваджено правило надання сертифікату “Green Pass” (для вакцинованих та/або тих, хто зробив тест протягом останніх 24 годин) для відвідання ресторанів, барів (перебування в приміщені), театрів, концертних, виставкових та спортивних залів, стадіонів тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux