Посольство України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом)

Київ 21:32

Італійська Республіка

Рекомендації щодо правил повідінки

Громадяни України, які прибули до Італії строком на три і більше місяців і легально перебувають на її території, можуть стати на тимчасовий консульський облік у Консульському відділі Посольства України в Італії (м.Рим), Генеральному консульстві України в Мілані або Генеральному консульству України в Неаполі. Узяття на облiк співвітчизників, якiтимчасово перебувають за кордоном, здiйснюється консульськими установами України безкоштовно. Якщо громадянин України перебуває на консульському обліку, з ним, у разі потреби, можна швидше зв'язатися, надати йому допомогу у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також передати інформацію про нього рідним та знайомим. Разом з тим повідомляємо, що Законом України “Про громадянство України” від 18.01.2001 не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

Перебуваючи в Італії, ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт; тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені. У випадку втрати чи вилучення паспорта негайно звертайтеся до Консульського відділу Посольства України в Італії (м.Рим), Генерального консульства України в Мілані або Генерального консульства України в Неаполі, де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

Перед виїздом до Італії зробіть ксерокопію Ваших документів. Один комплект залиште вдома, інший - візьміть із собою і зберігайте серед особистих речей. Це допоможе ідентифікувати Вашу особу в поліції та полегшить процедуру оформлення консульськими установами України в Італії Вам посвідчення особи на повернення в Україну у разі втрати/викрадення/порчі Вашого паспорта.

Потурбуйтесь, щоб в Україні була людина, яка на підставі укладеної Вами до від’їзду за кордон довіреності могла б представляти Ваші інтереси;чітко вкажіть у довіреності обсяг повноважень цієї людини, тобто які дії від Вашого імені вона може вчиняти, а які – ні.

Вирішіть, з ким залишаться Ваші діти на час Вашого перебування в Італії;де вони будуть проживати в період Вашої відсутності. Якщо Ви залишаєте дітей не з батьком, то потрібно оформити опікунство. Залиште батькові або опікуну (піклувальнику) свідоцтво про народження дитини, медичну картку, документи, що підтверджують право дитини на проживання у конкретній квартирі або будинку (копію свідоцтва про право власності, ордеру, відомостей про прописку).

Перебуваючи в Італії, майте при собі номери телефонів дипломатичних та консульських установ України в Італії. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений час.

Перед від’їздом за кордон залиште в Україні рідним або близьким:

 • Копію закордонного паспорта, візи і можливого контракту з роботодавцем;
 • Нещодавно зроблену Вами власну фотокартку;
 • Адресу і номери телефонів, де збираєтесь зупинитися в Італії;
 • Адресу, номери телефону/факсу роботодавця.

Пам’ятайте, що в Італії є гострою проблема торгівлі жінками. Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівців людьми повідомте про це до Посольства (Рим), Генеральне консульство України в Мілані або Генеральне консульство України в Неаполі. Пропонуємо також телефонувати за номером 800 290 290 (безкоштовно, цілодобово, оператори розмовляють, зокрема, російською). Жінкам, які по вказаному телефону або безпосередньо правоохоронним органам Італії повідомили інформацію про сутенера, в Італії надається допомога в рамках відповідних соціальних програм, а також дозвіл на проживання на 6 місяців з можливістю його продовжити ще на 6 місяців – терміну, впродовж якого є можливість здобути нову професію і влаштуватися на роботу.

Без декларування на митну територію Італії дозволено провозити грошову суму готівкою, яка не перевищує 10000 євро на одну повнолітню особу. Крім цього, в Італію дозволено безмитне ввезення 200 шт. цигарок чи 50 сигар, 1 літра міцних спиртних напоїв, 50 мл парфумів.

В Італії заведено давати «чайові» в кав’ярнях та ресторанах (10% від суми рахунку), незважаючи на загалом повсюдне поширення комплексних цін, які включають оплату всіх послуг. «Чайові» дають також таксистам (10% від суми). В готелях заведено залишати «чайові» покоївкам і старшому офіціанту один раз - перед від’їздом.
Гроші, цінні речі, паспорти та авіаквитки рекомендується зберігати в сейфі в номері готелю або у портьє. За цінні речі, не здані на збереження в сейф готелю, адміністрація не відповідає.

Конфігурація деяких електророзеток в готелях відрізняється від вітчизняної. Втім, перехідник до вилки Вашого електроприладу можна придбати в магазині.

При обміні валюти в обмінних пунктах чи відділеннях банків звертайте увагу не тільки на курс обміну, але й на відсоток, який стягується за обмін. Як правило, цей відсоток або ніде не зазначається, або зазначається маленькими літерами, а тому, про всяк випадок, пропонуємо його уточнити у касира. Час роботи італійських банків, як правило, з 9.00 до 16.00 із двогодинною перервою на обід.

Слід мати на увазі, що напої у барі Вашого готельного номера не враховані у вартості номера. За їх споживання Вам доведеться платити додатково. Те саме стосується і телефонних розмов. Причому платними є не лише міжнародні та міжміські, але й дзвінки по місту.

Називайте вік Ваших дітей при придбанні квитків на потяги. Система знижок на італійських залізницях вельми різноманітна і, користуючись нею, можна заощадити. Загалом, досить зручно пересуватися по Італії саме потягом. Придбавши квиток у касі, не забудьте його закомпостувати на пероні у спеціальному автоматі перед тим, як зайти до потягу.

Якщо бажаєте скористатися послугами таксі, треба знайти зупинку, де зупиняються таксисти. Навряд чи Вам вдасться піймати таксі просто на вулиці помахом руки. Зрештою, таксі можна викликати по телефону.

У громадському транспорті проїзд оплачується за допомогою талонів, які необхідно компостувати в салоні автобуса чи трамвая, або в турнікеті метро. Талони слід купувати заздалегідь у тютюнових кіосках чи касах підземки. Закомпостований талон дає право на багаторазовий, з можливістю пересадок, проїзд у громадському транспорті протягом 75 хвилин (лише талон для користування метрополітеном дозволяє одноразовий проїзд). Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті сягає 50 євро, якщо сплачується відразу, або ж 100 євро – через пошту, в разі неможливості сплатити контролеру на місці.

Переконливо радимо дотримуватися коректної поведінки під час відвідин християнських святинь. До храмів не слід заходити у шортах (навіть чоловікам) та коротких спідницях, а також із непокритими плечима.

Суворо карається купання у фонтанах. Любителів "освіжитися" у такий спосіб чекає штраф у розмірі 516,5 євро.

У випадку необхідності отримати в терміновому порядку медичну допомогу слід скористатися послугами швидкої допомоги (pronto soccorso) - тел. 118. Телефонні номери чергових медичних закладів та аптек, відкритих у нічний час та святкові дні, щоденно друкуються на шпальтах місцевої преси. Їх повідомлять вам також поліцейські служби.

Більшість стоянок для авто в Італії є платними. Категорично не рекомендується ставити машину у другому ряді та на пішохідних переходах, а також в інших заборонених для цього місцях (машину може бути відправлено на штраф-майданчик; її буде повернуто лише після сплати повної вартості штрафу та витрат за її перевезення і стоянку на штраф-майданчику).

Переходьте дорогу тільки у визначених для цього місцях і лише на зелене світло, переконавшись при цьому, що водії зупинились. В Італії поширене явище, коли водії рухаються і на їхнє червоне (для пішоходів - зелене) світло.

Купуючи щось у місцях скупчення туристів, уважно перераховуйте решту – іноді власники італійських крамничок намагаються недодати дрібні гроші покупцеві-іноземцеві.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Перебуваючи в Італії, громадяни України зобов’язані неухильно дотримуватися законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Міністерство закордонних справ України в жодному випадку не поділяє відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

Пам‘ятайте, що навіть потрапивши до Італії легально, Ви ризикуєте опинитися поза законом у таких випадках:

 • Ви затрималися в Італії довше, ніж передбачено терміном, зазначеним у візі;
 • Ви залишилися в Італії працювати, не отримавши на це відповідного дозволу.

Дозвіл на працевлаштування в Італії дає лише відповідний документ (permesso di soggiorno per i motivi di lavoro), виданий компетентними властями (questura) з чітко вказаним у ньому причинами та терміном перебування іноземця на італійській національній території. Даний документ є водночас і дозволом на проживання, і посвідченням особи.

Україна не належить до переліку країн, для громадян яких передбачена щорічна квота на працевлаштування в Італії. Тому ще раз зважте щодо доцільності їхати до Італії з метою працевлаштуватися у цій країні.

Криміногенна ситуаціяв Італії не викликає особливого занепокоєння. Втім, завжди треба бути уважним і стерегтися кишенькових злодіїв в аеропортах, на вокзалах, у громадському транспорті, музеях та інших туристичних місцях. Саме в період туристичного сезону  (травень-вересень) спостерігається велика кількість скоєння дрібних (кишенькових) крадіжок.

Доволі поширені в Італії крадіжки речей із припаркованих автомобілів. Не радимо залишати автомобіль без нагляду під час нетривалих зупинок біля автогрилів та кемпінгів.

Доцільно рухатися містом із заблокованими дверима та зачиненими вікнами автомобіля.

Якщо Ви стали жертвою злочину, негайно зверніться в найближчу поліцейську дільницю. Телефон державної поліції - 113, карабінерів – 112.

В Італії Вам сприятимуть:

Консульський відділ Посольства України в Італії. Адреса: 00141, м. Рим, вул.Монте Прамаджоре, 13. Тел.: +39 06 82003641; Факс: +39 06 823706; телефон "гарячої лінії на випадок смерті чи загрози життю громадянина України +39 389 004000.

Генеральне консульство України в Мілані. Адреса: 20156, м.Мілан, вул.Людовіко ді Бреме, 11, Via Ludovico di Breme, 11. Тел.:  +39 028 699 57 89; Факс: +39 028 699 88 14.

Генеральне консульство України в Неаполі. Адреса: 80143, м.Неаполь, Чентро Діріціонале, вул.Джованні Порціо, Ізола Б3, оф.5-6. Тел.: +39 081 787 54 33; Факс: +39 081 605 78 67.

З будь-яких питань, які потребують з’ясування, пропонуємо приходити на прийом, телефонувати, звертатися письмово, електронною поштою або факсом. Для оперативності зворотного зв’язку вкажіть номер факсу або номер Вашого телефону (стаціонарного чи мобільного), на який Ви можете прийняти інформацію.

Консульський округ Посольства України в Італії включає такі області Італії: Лаціо, Сицилія, Сардинія, Тоскана, Умбрія, Марке, Абруццо, Молізе, а також країни: Республіка Мальта, Республіка Сан-Марино

Північна Італія (П’ємонте, Лігурія, Ломбардія, Фріулі-Венеція-Джулія, Венето, Валь Д’Аоста, Трентіно-Альто Адідже, Емілія-Романія) є консульським округом Генерального Консульства України в Мілані.

До консульського округу Генерального консульства України в Неаполі входять такі області: Кампанія, Калабрія, Пулья, Базиліката.

У випадку необхідності захисту Ваших прав та майнових інтересів за кордоном, зокрема в Італії, радимо звертатися за юридичною підтримкою до консульських установ України в Італії (див. розділ 1. Загальна інформація: поштові адреси консульських установ у країні перебування, номери телефонів, електронні адреси, межі консульських округів, графік прийому відвідувачів з консульських питань) або контактувати з:

Українська іноземна юридична колегія («Укрiнюрколегiя»). Адреса для листів:
м. Київ, вул. Золотоворiтська, 2а. Тел.: (044) 234-52-08, (044) 246-53-91; Факс: (044) 229-28-35, (044) 229-85-22.

Спецiалiзоване об'єднання адвокатiв з iноземних справ «Українська правнича колегiя». Адреса для листів: 01025, Киів-25, а/с 134. Тел.: (044) 229-20-35, (044) 229-43-40, (044) 229-75-90; Факс: (044) 228-77-55. Електронна пошта: upk@ukrnet.net. Веб-адреса:
www.ula.com.ua.

Адвокатське бюро "Правовий Радник". Адреса для листів: м.Львів, пл. Яворського, 1. Тел.: (0322) 74-42-65, Факс: (0322) 72-66-51. Адреса для листів: м.Київ, вул. Попудренка, 26/9, 51. Тел.: (044) 552-61-35. Електронна пошта: radnyk@lviv.gu.net. Веб-адреса:
http://www.lviv.ua/radnyk/.

Надання медичних, соціальних послуг

Іноземці, які легально перебувають в Італії (отримали permesso di soggiorno у зв’язку з роботою, навчанням, лікуванням чи сімейними обставинами), можуть зареєструватися у SSN (Servizio Sanitario Nazionale) – Національній службі обслуговування.

Це дасть їм право обрати лікаря та звертатися до нього в разі необхідності отримання медичної допомоги чи придбання ліків, госпіталізації тощо.

Для реєстрації у SSN слід звернутися до амбулаторії ASL (Azienda Sanitaria Locale) за місцем проживання – місцевої медичної установи. При собі мати документ про дозвіл на проживання (permesso di soggiorno), податковий індекс (codice fiscale), а також довідку з місця проживання (certificato di residenza), що, зрештою, може бути замінена колективним листом від мешканців будинку, в якому Ви мешкаєте.

Реєстрація в ASL залишається чинною до закінчення строку дії дозволу на проживання в Італії. В ASL іноземець має також можливість оформити страхування - на випадок захворювання, каліцтва, опіки у зв’язку з народженням дитини тощо.

Іноземці, які збираються відвідати Італію як туристи, повинні подбати про короткострокове страхування перед початком подорожі. Інакше, в разі необхідності, їм доведеться за свій рахунок оплачувати всі медичні послуги.

Відсутність дозволу на проживання не може стати підставою до відмови іноземцям у медичній допомозі, яка надається державними медичними закладами.

Можливість перебування в Італії для лікування надає також дозвіл на проживання у зв’язку з лікуванням (permesso di soggiorno per i motivi di salute). Право на отримання такого дозволу мають власники відповідних віз, оформлених Посольством Італії за кордоном. Для їх отримання заявники мають перерахувати медичному закладові 30% усіх передбачених у зв’язку з майбутнім лікуванням витрат. Іноземцю окремо слід надати документ на підтвердження фінансової спроможності оплатити весь комплекс медичних послуг, а також витрати, пов’язані з перебуванням в Італії та поверненням до країни походження.

 Умови Працевлаштування в Італії

Якщо громадянин України вирішив виїхати в Італію з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 Митні правила

З-за меж Європейського Союзу дозволено ввозити:

Алкогольні напої

Особи старше 17 років в особистому багажі можуть імпортувати такі товари: 
• 1 літр алкогольних напоїв, який перевищує  22% об’єму алкоголю, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 2 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 4 літра неігристого вина;

• 16 літрів пива.

Пасажири можуть поєднати перші два типу алкоголю, але при цьому об’єм алкоголю на може перевищувати 100 %.

Особи, які старше 17 років та належать до наступних категорій:
• особи, що проживають у прикордонних з Європейським Союзом зонах (області за межами Європейського Союзу, включаючи: Албанію, Боснію и Герцеговину, Хорватію, Македонію, Сербію и Чорногорію)

• робітники в прикордонних зонах,

• екіпажи транспортних засобів між третіми країнами та Євросоюзом, 
можуть імпортувати в особистому багажу алкогольні вироби у такій кількості:

• 0,5 літра алкогольних виробів, який перевищує 22% об’єму алкоголя, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 05, алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 0,5 літра неігристого вина;

• 2 літра пива.

 Тютюнові вироби  

Подорожуючи на літаку або морському судні, пасажири старше 17 років можуть імпортувати тютюнові вироби для особистого користування у такій кількості:

• 200 цигарок або

• 100 сигарил або

• 50 сигар або

• 250 г курильного тютюну

 Інші вироби:

• Ліки – тільки для особистого користування;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 430 євро при подорожі літаком або морським судном;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 150 євро при пасажирів до 15 років.

Предмети некомерційного характеру складаються з товарів для особистого або сімейного користування або подарунків.

Заборонено для ввезення:

• М’ясна та молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за виключенням продукції в обмеженій кількості з Андори, Хорватії, Фарерських островів, Гренландії Ісландії та невеликої кількості певних продуктів з інших країн.

• Види, о знаходяться під охороною, та продукція з них, перераховані СІТЕС, наприклад, слонова кість, панцирі черепах, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів, тощо.

Обмежене ввезення:

• домашні тварини мають бути ідентифіковані ( (клеймо або електронний чип), щеплені про сказу, а також мати необхідний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока и молочних продуктів, привезених з Хорватії, Фарерських островів, Гренландії и Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування можуть  бути дозволені, якщо їх не треба зберігати у холодильнику до відкриття, та якщо це продукція фабричного виготовлення в оригінальній упаковці, та її кількість не перевищує 10 кг, для продукції виготовленої в Хорватії, на Фарерських островах, в Гренландії та Ісландії, або 2 кг – для  продукції з інших країн:

• риба, тільки якщо вона випотрошена и її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країни ЄС. Усі пасажири, що прибувають із-за меж ЄС, мають декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або їх еквівалент;

• пальто, хутряне та шкіряне взуття, що вироблена з видів, які перебувають під охороною (потрібний спеціальний дозвіл).

Категорично заборонено ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, засобів спеціального зв’язку, а також рослин, грунту, диких тварин та птахів.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку)

Поліція (Polizia) – 113;

Швидка медична допомога (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 118;

Карабінери (Carabinieri) – 112;

Служба порятунку (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 113;

 Пожежна охорона (Vigili del Fuoco) – 115;

"Гаряча лінія" для туристів (Easy Italia) - 039-039-039.

 

Мапа


Республіка Мальта

Безпекова ситуація

Рівень злочинності на Мальті низький, проте необхідно дотримуватися загальних правил безпеки: гроші, документи та  цінності залишайте у готелі, не залишайте без уваги валізи та цінні речі в салоні автомобіля.

У випадку дорожньо-транспортної пригоди треба невідкладно зателефонувати в поліцію (тел. 191, та при необхідності – у швидку допомогу (тел. 196). Водій, що потрапив у ДТП, не повинен рухатися з місця події до прибуття поліції, оскільки страхові компанії не будеть розглядати претензії (у тому числі медичне обслуговування, без протоколу ДТП, складеного поліцією 

На Мальті Вам сприятимуть:

Консульський відділ Посольства України в Італії. Адреса: 00141, м. Рим, вул.Монте Прамаджоре, 13. Тел.: +39 06 82003641; Факс: +39 06 823706, телефон "гарячої лінії" на випадок смерті чи загрози життю громадянина України +39 389 0040000.

Почесне консульство України на Мальті. Адреса: Level 1, Monument Services Centre, National Road, Blata l-Bajda, Malta. Тел. (+356) 2124 2007; факс: (+356) 2124 1871, ел.пошта: info@tritonmalta.com

 

Рекомендації щодо правил поведінки

 

Дорожні рух на Мальті лівосторонній. Існує обмеження швидкості: 80 км/г поза межами населених пунктів, 50 км\г а населених пунктах. При керуванні транспортним засобом рекомендується мати повну страховку. Дозволено користування національними та міжнародними посвідчення водія. Напруга електромережі – 230 Вольт /-10%, частота - 50 Герц. Використовується британська система прямокутних трьохконтактних вилок.

З 1 лютого 2008 року єдиною валютою на Мальті є євро.

Як правило банки працюють з понеділка по п’ятницю до обіду та до полудня по суботах. Години роботи банків у літній та зимовий період відрізняються.

Пункт обміну валюти в Міжнародному аеропорту Мальти працює цілодобово.  На Мальті приймаються міжнародні банківські картки. Більшість готелів, великих магазинів та ресторанів приймають основну міжнародну валюту. При оплаті в іншій валюті, ніж євро, стягується комісійний збір.

Відповідно до правил Європейського Союзу по контролю за ввезенням-вивезенням валютних коштів, за наявності при в’їзді на Мальту готівки або інших грошово-кредитних цінностей на суму більш ніж 10 тис. євро, їх слід вносити до митної декларації.

Більшість мальтійців дотримуються римсько-католичного віросповідання. При відвіданні місць релігійних культів необхідно виказувати повагу до віруючих та одягатися відповідним чином. Не допускається відвідання церков в шортах, у коротких платтях та з оголеними плечима. 

Офіційні мови на Мальті мальтійська та англійська.

Мальтійська мова відноситься до семітських мов та на протязі століть запозичила багато слів з англійської, італійської та французької мов. Достатньо розповсюдженою на архіпелазі є італійська мова.

Державними святами на Мальті є

1 січня – Новий рік
10 лютого – День Святого Павла
19 березня - День Святого Йосипа
31 березня - День свободи
Березень-квітнень (дата змінюється) - Страсна П’ятниця
1 травня - День праці
7 червня - Сетте Джуньо (Sette Giugno)
29 червня - День Святих Петра та Павла «Імнарья» (L-Imnarja)
15 серпня – Успіння Діви Марії
8 вересня – Свято Мадонни Переможниці
21 вересня - День Незалежності
13 грудня - День Республіки
25 грудня - Різдво

 

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземцям, що перебувають на Мальті,  надають як державні, так й приватні лікарні.  Якість медичного обслуговування висока. При в’їзді на Мальту документів щодо наявності вакцинацій не вимагається. Для користування медичними послугами громадяни України, які не мають дозволу на проживання на Мальті, повинні мати індивідуальний поліс медичного страхування, дійсний на території Європейського Союзу. Туристи, які потребують спеціального лікування, при придбанні в аптеках певних лікарських засобів повинні надати рецепт або рекомендаційний лист від лікаря.

 

Державні лікарні:

 

Острів Мальта

Mater Dei Hospital
B'Kara By-pass
B'Kara MSD 2090
Teл: ( 356) 25450000
Факс: mdh@gov.mt

 

Острів Гозо

Лікарня Виктория
Teл: ( 356) 21561600
Факс: ( 356) 21560881

 

Аптеки на Мальті працюють за звичайним графіком роботи магазинів. У неділю чергові аптеки працюють з 09.00 до 12.30 на о. Мальта и с 07.30 до 11.00 в о. Гозо.

Особам з обмеженими фізичними можливостями перед поїздкою на Мальту доцільно зв’язатися Національною комісією у справах осіб з обмеженими можливостями. Національна комісія у справах осіб з обмеженими можливостями  - державна установа, метою діяльності якої є покрашення умов проживання для осіб з фізичними вадами – має інформативний інтернет ресурс з корисної інформацією.

Національна комісія у справах осіб з обмеженими можливостями
Куммисьони Национали Персуни б' Дизабилита (Kummissjoni Nazzjonali Persuni b'Diżabilita)
Чентру Хидма Сочиали (Ċentru Ħidma Soċjali)
Санта Венера (Sta. Venera) HMR 18, Мальта (MALTA)
Тел.: 356 21487789
Тел. отправки текстовых сообщений: 356 21446536
Факс: 356 21484603
Email: helpdesk@knpd.org  
Website: www.knpd.org

 

Митні правила


З-за меж Європейського Союзу дозволено ввозити:

Алкогольні напої

Особи старше 17 років в особистому багажі можуть імпортувати такі товари:
• 1 літр алкогольних напоїв, який перевищує  22% об’єму алкоголю, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 2 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 4 літра неігристого вина;

• 16 літрів пива.

Пасажири можуть поєднати перші два типу алкоголю, але при цьому об’єм алкоголю на може перевищувати 100 %.

Особи, які старше 17 років та належать до наступних категорій:
• особи, що проживають у прикордонних з Європейським Союзом зонах (області за межами Європейського Союзу, включаючи: Албанію, Боснію и Герцеговину, Хорватію, Македонію, Сербію и Чорногорію)

• робітники в прикордонних зонах,

• екіпажи транспортних засобів між третіми країнами та Євросоюзом,
можуть імпортувати в особистому багажу алкогольні вироби у такій кількості:

• 0,5 літра алкогольних виробів, який перевищує 22% об’єму алкоголя, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 05, алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 0,5 літра неігристого вина;

• 2 літра пива.

 

Тютюнові вироби  

Подорожуючи на літаку або морському судні, пасажири старше 17 років можуть імпортувати тютюнові вироби для особистого користування у такій кількості:

• 200 цигарок або

• 100 сигарил або

• 50 сигар або

• 250 г курильного тютюну

 

Інші вироби:

• Ліки – тільки для особистого користування;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 430 євро при подорожі літаком або морським судном;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 150 євро при пасажирів до 15 років.

Предмети некомерційного характеру складаються з товарів для особистого або сімейного користування або подарунків.


Заборонено для ввезення:

• М’ясна та молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за виключенням продукції в обмеженій кількості з Андори, Хорватії, Фарерських островів, Гренландії Ісландії та невеликої кількості певних продуктів з інших країн.

• Види, о знаходяться під охороною, та продукція з них, перераховані СІТЕС, наприклад, слонова кість, панцирі черепах, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів, тощо.

Обмежене ввезення:

• домашні травини мають бути ідентифіковані ( (клеймо або електронний чип), щеплені про сказу, а також мати необхідний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока и молочних продуктів, привезених з Хорватії, Фарерських островів, Гренландії и Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування можуть  бути дозволені, якщо їх не треба зберігати у холодильнику до відкриття, та якщо це продукція фабричного виготовлення в оригінальній упаковці, та її кількість не перевищує 10 кг, для продукції виготовленої в Хорватії, на Фарерських островах, в Гренландії та Ісландії, або 2 кг – для  продукції з інших країн:

• риба, тільки якщо вона випотрошена и її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країни ЄС. Усі пасажири, що прибувають із-за меж ЄС, мають декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або їх еквівалент;

• пальто, хутряне та шкіряне взуття, що вироблена з видів, які перебувають під охороною (потрібний спеціальний дозвіл).

Категорично заборонено ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, засобів спеціального зв’язку, а також рослин, грунту, диких тварин та птиц.

Для будь-яких домашніх тварин, які ввозяться на Мальту, має бути дозвіл, який видається директором Ветеринарної служби (Veterinary Service) до ввезення. Зазвичай рекомендується подавати запит за 6 тижнів до ввезення, щоб зробити щеплення та виконати інші вимоги.

За більш детальною інформацією треба звертатися:

Директор ветеринарної служби (Director of Veterinary Service)
Албертаун (Albertown)
Марса (Marsa)
Тел: 356 21650393
Email: info@veterinary.gov.mt

Забороно ввезення предметів та речей, що мають історичну та художню цінність.

 

Умови працевлаштування

 

Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку)

 

 • Єдина служба порятунку – 112
 • Протипожежна охорона – 199
 • Поліція - 191
 • Швидка медична допомога – 196
 • Довідкова служба – 118 2
 • Довідкова для туристів – 115 2
 • Поліція, головний офіс – 21224001/9, 191 (загальний), 562040 (Гозо)
 • Служба паромної переправи на о. Гозо – 21243964/6

Мапа


Республіка Сан Марiно

Безпекова ситуація у країні

Рівень злочинності в Сан Марино дуже низький Водночас, варто дотримуватися розумних запобіжних заходів: не носити з собою всі наявні готівкові кошти, залишати паспорт в сейфі готелю і т.д.

У Сан Марино можна спокійно гуляти вночі поодинці в будь-якому місці, в країні не існує поняття, "небезпечний район". У Сан Марино немає ніяких грабежів, насильства. Певну загрозу можуть створювати тільки нелегальні мігранти, що проживають за межами Сан Марино на території Італії.

Рекомендації щодо правил поведінки

Законодавство Сан Марино забороняє з’являтися у громадських місцях в купальнику або з голим торсом.

Керування автівкою у стані алкогольного сп’яніння є проступком, що карається штрафом. За появу в громадських місцях у стані алкогольного сп’яніння також накладається штраф.

Виробництво, вживання та носіння наркотичних речовин (а також їхніх прекурсорів), фінансування пов’язаних з цим дій карається штрафом або ув’язненням на термін від 5 до 20 років.

Дорожня інфраструктура в хорошому стані, проте в центрі міста Сан Марино рух автотранспорту обмежено.

Транзит автофургонів та трейлерів країною заборонений, а паркування таких транспортних засобів суворо регламентоване.

Сан Марино не має власного аеропорту. Для повітряного сполучення з країною використовується аеропорт італійського міста Ріміні, що в 25 км від  Сан Марино. 

Умови працевлаштування

З огляду на невеликі розміри країни, кількість жителів та високу вартість житла, умови працевлаштування в Сан Марино складні.

Іноземець, який бажає працевлаштуватися, зобов’язаний отримати дозвіл на роботу. Такий дозвіл надається і підтверджується державним агентством лише у разі, якщо на це місце неможливо взяти громадянина Сан Марино. У разі зміни роботи попередній дозвіл скасовується, а замість нього отримується новий із дотриманням процедури. При цьому пріоритет надається таким категоріям іноземців:

1. перебуває в шлюбі з громадянином (громадянкою) Сан Марино;

2. одним з батьків якого є громадянин Сан Марино;

3. проживаючим в Сан Марино;

4. проживаючим в регіонах Італії, суміжних з Сан Марино.

Водночас в Сан Марино працюють багато іноземців, що мають дозвіл на працевлаштування, виданий італійськими органами. 

Надання медичних, соціальних послуг

Невідкладна медична допомога: 118

В країні загальнопоширена страхова медицина. Страхуватися можливо як на території Сан Марино, так й на території Італії.

Безпосередньо на території країни знаходиться тільки одна лікарня Ospedale Reppublica di San Marino (Центральний телефон лікарні:  + 378 0549 994111, Приймальний покій: +378 0549 994220)

Разом з тим за отримання невідкладної медичної допомоги можна звертатися у медичні заклади, що розташовані у прилеглих до Сан Марино районах Італії. 

Аптеки
Centro farmaceutico
Tel (+378) 0549 994 549
Fax (+378) 0549 906 363

Farmacia di San Marino città
Via Donna Felicissima 21
Tel (+378) 0549 883 858

Farmacia di Borgo Maggiore
Via Oddone Scarito 4
Tel (+378) 0549 902 107

Farmacia di Serravalle Dogana
Via III Settembre 17
(Centro Atlante)
Tel (+378) 0549 885 522

Farmacia di Cailungo
Via Scialoja, presso l'ospedale
Tel (+378) 0549 994 222

Farmacia di Gualdicciolo
Via F. da Montebello
Tel (+378) 0549 883 883

Farmacia di Faetano
Piazza della Porta Vecchia, 52
Tel (+378) 0549 883 331

Митні питання

З -за меж Європейського Союзу дозволено ввозити

Алкогольні напої

Особи старше 17 років в особистому багажі можуть імпортувати такі товари:
• 1 літр алкогольних напоїв, який перевищує  22% об’єму алкоголю, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 2 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 4 літра неігристого вина;

• 16 літрів пива.

Пасажири можуть поєднати перші два типу алкоголю, але при цьому об’єм алкоголю на може перевищувати 100 %.

Особи, які старше 17 років та належать до наступних категорій:
• особи, що проживають у прикордонних з Європейським Союзом зонах (області за межами Європейського Союзу, включаючи: Албанію, Боснію и Герцеговину, Хорватію, Македонію, Сербію и Чорногорію)
• робітники в прикордонних зонах,

• екіпажи транспортних засобів між третіми країнами та Євросоюзом,
можуть імпортувати в особистому багажу алкогольні вироби у такій кількості:

• 0,5 літра алкогольних виробів, який перевищує 22% об’єму алкоголя, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 05, алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 0,5 літра неігристого вина;

• 2 літра пива.

 

Тютюнові вироби 

Подорожуючи на літаку або морському судні, пасажири старше 17 років можуть імпортувати тютюнові вироби для особистого користування у такій кількості:

• 200 цигарок або

• 100 сигарил або

• 50 сигар або

• 250 г курильного тютюну

 

Інші вироби:

• Ліки – тільки для особистого користування;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 430 євро при подорожі літаком або морським судном;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 150 євро при пасажирів до 15 років.

Предмети некомерційного характеру складаються з товарів для особистого або сімейного користування або подарунків.


Заборонено для ввезення:

• М’ясна та молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за виключенням продукції в обмеженій кількості з Андори, Хорватії, Фарерських островів, Гренландії Ісландії та невеликої кількості певних продуктів з інших країн.

• Види, о знаходяться під охороною, та продукція з них, перераховані СІТЕС, наприклад, слонова кість, панцирі черепах, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів, тощо.

Обмежене ввезення:

• домашні травини мають бути ідентифіковані ( (клеймо або електронний чип), щеплені про сказу, а також мати необхідний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока и молочних продуктів, привезених з Хорватії, Фарерських островів, Гренландії и Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування можуть  бути дозволені, якщо їх не треба зберігати у холодильнику до відкриття, та якщо це продукція фабричного виготовлення в оригінальній упаковці, та її кількість не перевищує 10 кг, для продукції виготовленої в Хорватії, на Фарерських островах, в Гренландії та Ісландії, або 2 кг – для  продукції з інших країн:

• риба, тільки якщо вона випотрошена и її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країни ЄС. Усі пасажири, що прибувають із-за меж ЄС, мають декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або їх еквівалент;

• пальто, хутряне та шкіряне взуття, що вироблена з видів, які перебувають під охороною (потрібний спеціальний дозвіл).

Категорично заборонено ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, засобів спеціального зв’язку, а також рослин, ґрунту, диких тварин та птахів.

Сан Марино вважається зоною вільної торгівлі, тому усі ціни тут у середньому на 20 % нижче ніж у сусідній Італії.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Туристичний офіс Республіки Сан Марино: (0549) 882-914, 882-403, 882-998

Довідкова служба: 100;

Швидка допомога: 118;

Служба порятунку: 113

Пожежна служба: 116;

Поліція: 112.

Жандармерія
Piazza del Titano
47890 San Marino
Tel (+378) 0549 888 888

Державна канцелярія у міжнародних та політичних справах, телекомунікацій та транспорту
Palazzo Begni, Contrada Omerelli n.31
47890 San Marino
Tel (+378) 0549 882 312 - 882 302
Fax (+378) 0549 882 814
segreteria.affariesteri@gov.sm

Державна канцелярія з внутрішніх справ
P.zza della Libertà, 2
47890 San Marino
Tel (+378) 0549 882 425
Fax (+378) 0549 885 080
segreteria.interni@gov.sm

Державна канцелярія з туризму та спорту
Contrada Omagnano n.20
47890 San Marino
Tel (+378) 0549 885 430 - 885 373
Fax (+378) 0549 885 399
corrispondenza.turismo@gov.sm

 

Мапа

Консульські питання