Питання освіти
Опубліковано 10 жовтня 2022 року о 13:40

З метою забезпечення належного задоволення на території Італії освітніх потреб дітей-біженців, зокрема дітей з обмеженими фізичними можливостями та дітей з особливими освітніми потребами, а також у контексті заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, офісом Радника-Уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації за участі представників МЗС, МОН, Мінсоцполітики та інших ЦОВВ і громадських організацій України у ІІ половині листопада ц.р. планується проведення наради з компетентними урядовими установами Італії, Німеччини, Польщі та ЄС. Для належної підготовки вказаного заходу МОН України розроблено анкету-опитування з метою вивчення доступності освітніх, соціальних, медичних та реабілітаційних послуг для українських дітей вказаної категорії в країнах їхнього тимчасового перебування. Опитування проводитиметься з 10 по 21 жовтня ц.р.

Посилання на анкету: Перейти

Замість традиційних вступних випробувань (ЗНО, ЄВІ/ЄФВВ) у 2022 році заплановано проведення таких тестувань:

 • національного мультипредметного тесту (НМТ) ー для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт);
 • магістерського комплексного тесту (МКТ) ー для вступу до магістратури на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право»;
 • магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) ー для вступу до магістратури за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).


Національний мультипредметний тест (НМТ) відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України).

Щоб вступити іноземцю до університету України у 2022 році, потрібно зробити 5 кроків.

Національний мультипредметний тест відбуватиметься в три сесії: 

 • основна: 18 липня – 10 серпня;
 • додаткова: 16 – 20 серпня;
 • спеціальна: 12 – 16 вересня.


До 7 червня (включно) триватиме етап підтвердження участі в основній сесії НМТ, який буде здійснюватися через інформаційну сторінку:

 • з 20 травня до 7 червня;
 • з 21 червня до 7 липня.


Ті випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року не матимуть змоги підтвердити своєї участі в НМТ, не зможуть узяти участь в основній сесії тестування.

Тільки після проходження двох етапів на підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Попередньо заплановано, що тестування відбуватиметься у 21 області України та місті Києві. Також затверджено перелік закордонних пунктів для складання НМТ. Провести тестування заплановано в таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія і Швеція.

Розроблено демонстраційний варіант Магістерського тесту навчальної компетентності. Робоча група з підготовки МТНК при МОН розробила демонстраційний варіант тесту. Якщо у вступника повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 75 хвилин за комп’ютером, рекомендуємо завантажити файл із демонстраційним варіантом МТНК, виконати завдання та звірити відповіді з правильними. 

До 20 червня замовники підтверджують проєктні обсяги регіонального замовлення у 2022 році для профтехів. 

Хто має першочергове право використовувати пільги, довгострокові кредити для здобуття освіти та які документи підтверджують право на пільги для навчання? 

На сайті МОН постійно оновлюються найпоширеніші запитання-відповіді та актуальні контакти під час воєнного стану.

Освіта в Україні в умовах воєнного стану Вебсайт створено для профільних міністерств, місцевих органів влади, закладів освіти та педагогічних працівників у країнах Європи для надання підтримки здобувачам освіти в процесі адаптації до нових умов і навчальних програм у країнах їхнього тимчасового перебування.
На вебсайті міститься короткий опис української системи освіти та типових навчальних програм для різних рівнів освіти.
Освіта українських дітей за кордоном

Портал - додаткове джерело корисної актуалізованої інформації про систему загальної середньої освіти України для: 

- представників урядів країн, куди вимушено переміщені українські діти у зв’язку з війною, розв’язаною рф проти України;

- батьків: відповіді на найпоширеніші запитання.

Всеукраїнська школа онлайн Вебплатформа дистанційного навчання для здобувачів освіти 5-11 класів.
Методичні рекомендації щодо використання Всеукраїнської школи онлайн Покрокові інструкції для  педагогічних працівників і здобувачів освіти, перекладені на різні мови.
EducationalUaBot (Telegram-бот) Освітній чат-бот для здобувачів освіти та педагогічних працівників, які тимчасово перебувають за кордоном.
InfoScienceBot (Telegram-бот) Інформаційний помічник для вчених та інноваторів від МОН України, що містить актуальну інформацію про відкриті програми, проєкти та ініціативи в Україні та країнах партнерах для українських науковців та інноваторів.
Національний мультипредметний тест (НМТ) Актуальна інформація про проведення НМТ в країнах Європи.
Навчання під час війни Платформа для батьків і педагогічних працівників, створена ГС "Освіторія" в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки МОН України для надання відповідей на поширені питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу.
Дистанційне навчання Сторінка на офіційному вебсайті МОН України з інформацією та посиланням на доступні онлайн-ресурси та платформи для навчання для українських здобувачів освіти.

В Італії, свідоцтво про здобуття базової середньої освіти або свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти можна отримати в одній із закордонних державних установ України (ЗДУ):
 • Посольство України в Італійській Республіці;
 • Генеральне консульство України в Мілані;
 • Генеральне консульство України в Неаполі.

Відповідно до пункту 5 згаданого Порядку, ЗДУ в країні перебування організовує вручення випускникам документів про освіту на підставі заяви, яка подається до закладу загальної середньої освіти, який замовив документ про освіту, відповідно до вимог.
Заява (її сканована копія чи фотокопія) може бути подана одним з батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем здобувача освіти або повнолітнім здобувачем освіти, а в окремих випадках – неповнолітнім здобувачем освіти нарочно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку чи у будь-який інший спосіб за вибором заявника.

Свідоцтва про освіту при нагоді будуть надіслані до ЗДУ, де відбудеться вручення документів.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux