Україна і ФАО
Опубліковано 28 жовтня 2020 року о 13:34

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) - провідна спеціалізована установа, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва в системі ООН.

Штаб-квартира організації розташована у м.Рим (Італійська Республіка), а представництва розміщуються в понад 130 державах світу. До її складу входять 194 держави, два асоційованих члена і одна організація - Європейський Союз.

Очолює організацію Генеральний директор Цюй Дуньюй (представник КНР), який розпочав свою роботу на посаді 1 серпня 2019 року.

Діяльність ФАО спрямована передусім на подолання проблеми бідності і голоду у світі шляхом сприяння розвитку сільського господарства, покращення харчування і вирішення проблеми продовольчої безпеки.

ФАО діє як нейтральний форум, а також як джерело знань та інформації. Організація допомагає країнам, що розвиваються, і країнам, що перебувають в перехідному періоді модернізувати і покращити сільське господарство, лісівництво та рибальство.

Україна приєдналася до ФАО у 2003 році ( Закон України від 25 листопада 2003 року № 1334-IV “Про прийняття Статуту Продовольчої та сільськогосподарської організації Організації Об'єднаних Націй”).

Взаємодія з організацією здійснюється відповідно до Рамкової програми співробітництва Україна – ФАО. Впроваджені в її рамках проекти зробили вагомий внесок у формування політики розвитку сільського господарства та сільських територій України, нарощування потенціалу національної системи фітосанітарної сертифікації, надання сільськогосподарських дорадчих послуг, покращення доступу до експортних ринків, розвиток сільськогосподарських кооперативів, а також удосконалення системи якості і безпечності продукції.

Наразі робота організації в Україні здійснюється за трьома пріоритетними напрямками, зокрема, через реалізацію низки проектів технічного співробітництва:

- збереження і раціональне використання природних ресурсів;

- удосконалення політики і програм у галузі розвитку сільського господарства та сільських територій з урахуванням ролі України в забезпеченні регіональної та глобальної продовольчої безпеки;

- розвиток і посилення виробничо-збутових ланцюгів.

Україна є членом більшості технічних комітетів та статутних комісій ФАО (комітетів з сільського господарства, з проблем сировинних ринків, лісівництва, Фітосанітарної комісії, Комісії генетичних ресурсів, Комісії «Кодекс Аліментаріус» та ін.), стороною низки конвенцій. Це обумовлює важливість системної участі представників органів державної влади, асоціацій, експертів НУО та українських фахівців у їхній діяльності.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux