Україна і ФАО
Опубліковано 31 травня 2023 року о 13:34

Продовольча та сільськогосподарська організація (ФАО) - провідна спеціалізована установа, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва у системі ООН.

Штаб-квартира організації розташована у м.Рим (Італійська Республіка), а представництва розміщуються в понад 130 державах світу. До складу організації входять 194 держави, два асоційованих члена і одна організація - Європейський Союз.

Очолює організацію Генеральний директор Цюй Дуньюй (представник КНР), який розпочав свою роботу на посаді 1 серпня 2019 року.

Метою діяльності ФАО є передусім забезпечення продовольчої безпеки і гарантування регулярного доступу населення світу до високоякісних продуктів харчування. 

ФАО діє як нейтральний форум, а також як джерело знань та інформації. Організація допомагає країнам, що розвиваються, і країнам, що перебувають в перехідному періоді модернізувати і покращити сільське господарство, лісівництво та рибальство.

Україна приєдналася до ФАО у 2003 році (Закон України від 25 листопада 2003 року № 1334-IV “Про прийняття Статуту Продовольчої та сільськогосподарської організації Організації Об'єднаних Націй”).

Взаємодія з організацією здійснюється відповідно до Рамкової програми співробітництва Україна – ФАО. Впроваджені в її рамках проекти зробили вагомий внесок у формування політики розвитку сільського господарства та сільських територій України, нарощування потенціалу національної системи фітосанітарної сертифікації, надання сільськогосподарських дорадчих послуг, покращення доступу до експортних ринків, розвиток сільськогосподарських кооперативів, а також удосконалення системи якості і безпечності продукції.

Наразі робота організації в Україні здійснюється за трьома пріоритетними напрямками, зокрема, через реалізацію низки проектів технічного співробітництва:

- збереження і раціональне використання природних ресурсів;

- удосконалення політики і програм у галузі розвитку сільського господарства та сільських територій з урахуванням ролі України в забезпеченні регіональної та глобальної продовольчої безпеки;

- розвиток і посилення виробничо-збутових ланцюгів.

Україна є членом більшості технічних комітетів та статутних комісій ФАО (комітетів з сільського господарства, з проблем сировинних ринків, лісівництва, Фітосанітарної комісії, Комісії генетичних ресурсів, Комісії «Кодекс Аліментаріус» та ін.), стороною низки конвенцій. Це обумовлює важливість системної участі представників органів державної влади, асоціацій, експертів НУО та українських фахівців у їхній діяльності. Крім цього, 8 лютого 2021 р. Україна офіційно набула членство у Комітеті з всесвітньої продовольчої безпеки в ході його 47-ї сесії. Цей формат є міжнародною платформою для інклюзивного міжурядового діалогу з ключових питань продовольчої безпеки та харчування.


Україна і Всесвітня продовольча програма (ВПП)


Всесвітня продовольча програма (ВПП) є найбільшою гуманітарною установою, що займається проблемами голоду у світі і сприяє забезпеченню продовольчої безпеки

ВПП заснована у 1961 році як орган з продовольчої допомоги в системі ООН і нині має офіси у 80 країнах. Протягом 2019 року вона надала допомогу 97 мільйонам людей у 88 країнах, що становить найбільший показник з 2012 р. При цьому дві третини своєї діяльності проводиться в зонах конфліктів.

ВПП підтримує національні та регіональні зусилля щодо забезпечення продовольчої безпеки для всіх, у тому числі для найбідніших і найуразливіших дітей, жінок і чоловіків. Для досягнення цієї мети програма працює з різними партнерами, такими як уряди, установи ООН, неурядові та міжнародні організації, громадянське суспільство і приватний сектор.

За свої зусилля у боротьбі з голодом, за внесок у покращення умов для миру в районах, що постраждали від конфліктів, а також за діяльність щодо запобігання використання голоду як зброї під час війни і конфліктів у 2020 році Всесвітня продовольча програма ООН стала лауреатом Нобелівської премії миру.

Співробітництво з ВПП реалізовується на основі контактів із керівництвом і операційними підрозділами штаб-квартири ВПП у м.Рим та Регіонального бюро ВПП з питань Близького сходу, Північної Африки, Центральної Азії та Східної Європи у м.Каїр.

У рамках взаємодії з ВПП існують можливості для більш активної зовнішньоекономічної діяльності України і нарощування експортної діяльності українських компаній-виробників. У цьому контексті значний потенціал має участь українських компаній у тендерах із закупівлі товарів для потреб міжнародних гуманітарних проектів ВПП, яка щороку закуповує різних товарів та послуг, передусім продовольства на суму до 4 млрд.дол.США в рамках електронної системи «Глобальний ринок ООН».

Заохочуємо українські компанії брати участь у тендерах із закупівлі продовольчих та сільськогосподарських товарів для потреб гуманітарних проектів ВПП в рамках згаданої системи за веб-адресою https://www.ungm.org/. Вона є загальним порталом поставок системи ООН, що об'єднує співробітників, які займаються закупівлями ООН і співтовариство постачальників.











Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux