Система державних закупівель Італії
Італія є членом Угоди Про державні закупівлі СОТ.
Механізм здійснення державних закупівель регулюється Урядовим декретом від 31 березня 2023 р. № 36, текст:
https://www.codiceappalti.it/documenti/CodiceAppalti.it_Ultimo_aggiornamento.pdf;
https://www.codiceappalti.it/Home/LeggeAperto?legge=Italian_Procurement_Code_Decree_36/2023
Річний об’єм італійського ринку державних закупівель, за даними Національного антикорупційного агентства Італії, у 2022 році сягнув майже 290 млрд євро за загальну кількість у 233 тисяч тендерних процедур.
Загальна вартість закупівель, що перевищують 40 000 євро у 2022 році склала 289,8 млрд євро порівняно з майже з 207,7 млрд у попередньому році, збільшившись на 39,5% чи на 82,1 млрд євро; і на 56,2% чи 104,2 млрд євро порівняно з 2020 роком, коли вартість закупівель становила 185,6 млрд євро.
Загальний показник зростання є максимальним за останні п’ять років із суттєвим подвоєнням порівняно з 2018 роком. Стрибок у 2022 році значною мірою пов’язаний з закупівлями, які фінансуються за рахунок значних ресурсів, виділених Національним планом відновлення та стійкості (Pnrr). Зростання в основному стосується будівельного сектору на загальну суму 108 млрд євро у 2022 році порівняно з приблизно 45 млдр євро у 2021 році.
Отримати інформацію про оголошені тендери можна на сайтах відповідних органів, що їх проводять, а також на спеціалізованих інтернет-порталах, до прикладу:
Зокрема, підприємство CONSIP, що підконтрольне Міністерству економіки і фінансів Італії, реалізує спільно з ним найважливіші програми для перебудови, ефективності та інноваційності державних витрат країни. Через найбільшу національну платформу для цифрових закупівель воно об’єднує понад 130 000 компаній, в тому числі іноземних, і 13 000 адміністрацій для укладання понад 500 000 контрактів на купівлю на суму понад 25 млрд євро (1% ВВП) в усіх сферах: охорона здоров’я, ІТ, телекомунікаційні мережі, енергетика та управління будівлями. Для участі в електронних державних закупівлях необхідно пройти он-лайн процедуру реєстрації у відповідності до затверджених правил, які доступні за посиланням: https://www.acquistinretepa.it/opencms/export/sites/acquistinrete/documenti/Modello_Funzionamento/regole_sistema_eprocurement.pdf
Інформація щодо оголошених тендерів в електронній системі закупівель доступна за посиланням: https://www.consip.it/
Водночас, заохочуємо українські компанії брати участь у тендерах із закупівлі продовольчих та сільськогосподарських товарів для потреб міжнародних гуманітарних проектів Всесвітньої продовольчої програми (ВПП).
Електронна система «Глобальний ринок ООН» є загальним порталом поставок системи Організації Об'єднаних Націй, що об'єднує співробітників, які займаються закупівлями ООН і співтовариство постачальників https://www.ungm.org/