Політичні відносини
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Двосторонні відносини між Україною та Республікою Сан-Марино

Двосторонні відносини між Україною та Сан-Марино були встановлені 30 жовтня 1995 року шляхом обміну відповідними нотами.

Обмін двосторонніми візитами та зустрічі на високому рівні:

24-26 червня 2004 р. відбувся робочий візит до Сан-Марино Першого заступника міністра економіки України та з питань європейської інтеграції В.Т.П’ятницького, який спряв розвитку двосторонніх відносин у торговельно-економічній сфері. У рамках цього заходу було підписано міжурядову Угоду про торговельно-економічне співробітництво.

12-14 січня 2006 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну сан-маринської делегації на чолі з Державним секретарем промисловості, ремісництва, торгівлі, телекомунікацій та економічного співробітництва К.Фелічі, у рамках якого було підписано Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій.

У рамках сесій Генеральних Асамблей ООН відбуваються двосторонні зустрічі між главами зовнішньополітичних відомств України та Сан-Марино.

Сан-маринська сторона взяла участь у міністерському засіданні ОБСЄ (м.Київ, 5-6 грудня 2013 р.) на рівні Постійного представника Республіки Сан-Марино у цій організації. 

19 листопада 2014 р. у парламенті Сан-Марино відбулись слухання щодо ситуації в Україні, участь в яких взяв Державний секретар закордонних справ П.Валентіні. Підставою для проведення слухань стало звернення Держдуми РФ до національних парламентів та міжнародних парламентських організацій у зв‘язку із занепокоєнням стосовно „злочинів проти цивільного населення” на Південному Сході України. У цьому контексті П.Валентіні підтвердив депутатам позицію Уряду Сан-Марино стосовно триваючого конфлікту між двома державами, наголосивши на необхідності дотримання принципу територіальної цілісності України, а також невизнанні анексії РФ Криму та Севастополя.

13 листопада 2017 року Посол України в Сан-Марино Є.Перелигін з робочою поїздкою відвідав Сан-Марино і зустрівся з Міністром закордонних справ Н.Ренці.

17 грудня 2017 року Сан-Марино підтримало проекту резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

22 грудня 2018 року під час 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Сан-Марино підтримала резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)».

1 жовтня 2021 - Посол України в Сан-Марино з робочою поїздкою відвідав Сан-Марино і зустрівся з Капітанами-регентами та Міністром закордонних справ.

29 вересня 2022 -  Посол України в Сан-Марино з робочою поїздкою відвідав Сан-Марино і зустрівся з Капітанами-регентами та Міністром закордонних справ.

25 листопада 2022 - телефонна розмови Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ, міжнародного економічного співробітництва та телекомунікацій Республіки Сан-Марино Лукою Беккарі.

Сан-Марино послідовно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

З початку військового вторгнення РФ Сан-Марино надає Україні гуманітарну допомогу (350 т за 2022 рік), а також запустило програми з підтримки українців, які потребують захисту (прийнято 330 громадян України).

Сан-Марино у 2022 році вперше в своїй історії приєдналася до персональних санкцій ЄС щодо РФ, незважаючи на свій статус «активного нейтралітету».

Сан-Марино підтримує усі ініціативи України в рамках міжнародних організацій, є співавтором усіх українських резолюцій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux