Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Італією
Опубліковано 01 березня 2021 року о 18:29

Стан та перспективи розвитку українсько-італійського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері

 

ІДоговірно-правова база

 

У сфері культурно-гуманітарних відносин на опрацюванні української сторони перебуває Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італії щодо програм солідарності з тимчасового прийому дітей з України (наразі свої правки та зауваження до тексту Угоди вносить Мінсоцполітики України), а на розгляді італійської сторони – Програма культурного співробітництва між КМУ та Урядом Італії на 2018-2022 рр.

 Станом на сьогодні між українськими та італійськими науково-дослідними центрами і вищими навчальними закладами діють близько 50 угод про співробітництво у різних царинах галузевих знань, при чому проекти про співпрацю здійснюються університетськими закладами з усієї України. Відповідно до положень Болонського процесу та згідно із статутними документами італійські вищі навчальні заклади користуються великою ступінню автономності, що дозволяє їм самостійно визначати пріоритети академічного співробітництва та укладати відповідні міжгалузеві угоди.

 

 ІІСтан співробітництва в культурно-гуманітарній сфері

Двостороннє українсько-італійське співробітництво в культурній галузі характеризується динамічним розвитком. Забезпечення сприяння при підготовці мистецьких і наукових заходів, долучення до організації і проведення спільних двосторонніх проектів, поширення знань про українську історико-культурну спадщину, популяризація пам’яток української культури є пріоритетними завданнями дипустанови в країні акредитації. У своїй роботі на культурному напрямі дипустанова ставить за мету забезпечити якісно високий рівень присутності української художньо-мистецької спадщини в культурному просторі Італії та закласти міцний фундамент для розвитку гуманітарного співробітництва і реалізації проектів, що набули статусу традиційних, на перспективу.

у 2018 році було організовано виставку дитячих робіт про Україну «Моя Україна – Ucraina Mia», яка після урочистого відкриття в Римі протягом кількох місяців мандрувала містами Італії; три виставки сучасних українських художників та митців; фотовиставку «Забута війна» про події на Донбасі; виставку картин та інсталяцій європейських митців присвячених Голодомору 1932-33 рр.; конкурс відеоробіт про Україну серед італійських школярів старших класів; показ українських фільмів «Міф», «Кіборги» та канадського фільму «Гіркі жнива», тощо. Відповідна підтримка надавалася під час гастролей Одеського національного театру опери та балету та Одеського філармонійного оркестру.

Цього року, з нагоди вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-33 рр. Посольством проведено масштабну низку заходів, присвячених цій трагедії. Йдеться про конференцію за участю італійських та українських спікерів, яка широко висвітлювалася італійськими ЗМІ і телебаченням, презентацію робіт сучасних італійських митців та тему Голодомору, показ фільму «Гіркі жнива», видання тематичних збірок, брошур та каталогу виставки, тощо. В Італійській Республіці Голодомор досі не визнано актом геноциду по відношенню до українського народу, а, відтак, донесення історичної правди через місцеві ЗМІ до широких кіл італійської аудиторії набуває особливо важливого значення.

Важливою сферою українсько-італійської гуманітарної взаємодії є лікування онкохворих українських дітей в італійських клініках, у тому числі проведення операцій з пересадки кісткового мозку. Посиленню та закріпленню цього співробітництва посприяло підписання Меморандуму про наміри щодо співпраці між Міністерствами охорони здоров’я України та Італії у сфері дитячої онкогематології.

Чимало заходів Посольства було проведено за допомогою української громади Італії. Так, було проведено декілька фестивалів української культури у різних містах Італії, Великодній фестиваль із майстеркласами з виготовлення різних видів писанок, літній дитячий табір, презентації книг українських авторів та виступи українських музичних колективів.

Українська громада регулярно проводить на площах головних міст Італії демонстрації, протестні акції та флешмоби, культурні заходи та благочинні ярмарки, спрямовані на привернення уваги італійського суспільства до ситуації в Україні. Окремим напрямком діяльності громади є збір та відправлення гуманітарної допомоги та пожертв для дітей-сиріт, важкохворих, а також українських військових.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux