Відповідно до рішення Ради Європейського Союзу особи, які вимушені залишити Україну у зв’язку з війною, зможуть отримати тимчасовий захист у європейських країнах.
Хто саме може отримати тимчасовий захист?
Згадані особи матимуть право на житло, роботу, медичну допомогу та освіту в державах ЄС.
Що робити після перетину кордону українцям, які рятуються від війни?
Українці, які рятуються від війни, після перетину кордону автоматично отримують тимчасовий захист.
Вони в праві прямувати до тієї країни ЄС, де їм буде зручніше знайти місце для тимчасового проживання.
ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ В ІТАЛІЇ
Громадяни України, які в’їжджають до Шенгенської зони з біометричним паспортом, звільняються від необхідності отримання короткострокової візи та можуть легально перебувати в Шенгенській зоні протягом 90 днів.
- Протягом 8 днів з моменту приїзду в Італії необхідно особисто звернутися до комісаріату поліції та подати заяву про присутність на території Італії (dichiarazione di presenza);
- При цьому приймаюча сторона протягом 48 годин від приїзду громадян України подає (особисто/шляхом надсилання листа - raccomandata/електронного листа засобами pec) заяву про гостинність (comunicazione di ospitalità).
Після цього, у громадян України є час, щоб підготувати необхідні документи та зв’язатися з місцевою квестурою (Questura - Ufficio Immigrazione), з метою подачі документів на оформлення дозволу на проживання на території Італії.
Радимо заздалегідь уточнити порядок прийому в місцевій квестурі (Questura).
В Італії кожен українець має право вирішити, з якої підстави оформити дозвіл на проживання:
ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ - ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ
можуть отримати:
- громадяни України та члени їхніх сімей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
- особи без громадянства, громадяни третіх країн та члени їхніх сімей, які отримали міжнародний захист в Україні до 24 лютого 2022 року.
Необхідні документи:
- 2 фотокартки 3,5х4,5;
- заява про гостинність (comunicazione di ospitalità);
- паспорт зі штампом про перетин кордону;
- заява про присутність на території Італії (dichiarazione di presenza);
- документи, які підтверджують родинні зв’язки (якщо йдеться про особу, яка виїхала з неповнолітньою дитиною).
Завантажити брошуру про тимчасовий захист, підготовлену Міністерством внутрішніх справ Італії.
Необхідно розрізняти поняття "тимчасовий захист" і "біженство". Українці, які вирішили подати заяву на отримання статусу біженця, будуть вимушені залишатися в Італії впродовж усього часу розгляду такої заяви. Чекати доведеться не один місяць. При цьому документи, що посвідчують особу громадянина України будуть вилучені італійськими органами влади.
За роз’ясненнями щодо можливих варіантів легалізації перебування в Італії у кожній конкретній ситуації просимо звертатися безпосередньо до місцевого міграційного відділу поліції (Questura).
Для отримання інформації звертатися за номерами: 0646863911, 0645864100 (з понеділка по п'ятницю з 08:00 до 20:00), або писати за адресою [email protected]