Науково-технічне співробітництво між Україною та Італією
Опубліковано 16 червня 2023 року о 12:10

Одним з найголовніших завдань диппредставництва в плані розвитку українсько-італійського співробітництва в науково-технічній сфері є надання сприяння налагодженню співробітництва та встановленню прямих контактів між науково-дослідними центрами та інститутами, провідними науково-промисловими об’єднаннями, а також забезпечення підтримки в рамках опрацювання профільних/міжвідомчих угод і договорів між міністерствами та науковими організаціями, вищими навчальними закладами обох країн.

Дипустанова відігравала координуючу роль у процесі реалізації угод і договорів двостороннього українсько-італійського співробітництва, партнерства і наукового обміну між дослідними та університетськими закладами, зокрема між Національною академією наук України та Академією «Деі Лінчеї» (підписана 25.05.1994), Київським національним університетом ім. Т. Шевченка та університетом м. Флоренція (підписана 14.01.1998); Меморандуму про співробітництво між НАН України та Національною радою досліджень Італії (06.12.2005); Консорціумом університетів віртуального навчання «Неттуно» та Національним технічним університетом України «КПІ» (підписана 07.04.2004); Сумським державним університетом та Університетом м.Турин (14.12.2005); Маріупольським державним гуманітарним інститутом та Університетом м. Катандзаро (05.12.2005), НТУУ «КПІ» і Політехнічним університетом м.Турин (13.02.2007), НТУУ «КПІ» та Технічним університетом «Міланська Політехніка» (15.06.2007).

Посольство активно проробляло питання налагодження співпраці між українськими та італійськими науково-дослідницькими центрами. Зокрема, за сприяння Посольства було встановлено такі контакти:

-     між Київським національного університетом імені Тараса Шевченка та Римським університетом «Ла Сап’єнца»;

-    між Міністерством охорони здоров'я України та Національною медичною академією Італії (Accademia Nazionale di Medicina), медичними закладами Італії. Зокрема налагоджено співпрацю між Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ» МОЗ України  та Медично-санітарним управлінням регіону Ломбардія;  за сприяння Посольства проведено  лікування близько 30 українських дітей з важкими патологіями;

-      між Державною службою з лікарських засобів України та Національною Агенцією лікарських засобів Італійської Республіки

-  між НАН України (Інститут проблем матеріалознавства ім. Францевіча) та Національною дослідницькою радою Італійської Республіки ( Інститут енергетики та інтерфаз м. Генуя);

-   між  Одеським державним екологічним університетом та Національним між- університетським консорціумом з морських наук (CONISMA);

-    між НАН України (Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» — комплекс пам'яток відомого античного міста-держави Ольвії в Миколаївській області) та Головним археологічним управлінням регіону Емілія-Романья (Археологічний музей м. Ферарра);

-      між Верховним Судом України та Верховним Судом Італії ( в Італії Кассаційний Суд);

Посольство також сприяло налагодженню контактів та стажуванню українських фахівців Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у міжнародному навчальному центру МОП.

у березні 2018 року на базі Національного інституту астрофізики Італії був проведений семінар між італійськими вченими та делегацією українських вчених Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Під час заходу сторони ознайомили одна одну із своїми можливостями у сфері астрономічних досліджень, із масштабними дослідницькими проектами, які перебувають на стадії реалізації та обговорили сучасні напрямки розвитку астрономічної науки і можливі напрямки співпраці в контексті спільної участі у проектах, які фінансуються з бюджету європейської комісії.

У продовження співпраці 25-27 вересня минулого року у м.Харків відбулася Друга Італійсько-Українська наукова конференція «Багатохвильова астрофізика від радіо до гамма-променів». Участь у конференції взяли понад провідні вчені з Італії, представники Національної академії наук України та відомі українські вчені.

Крім того, 29 листопада 2018 року Каразінський університет відвідала делегація Римського університету «Ла Сап’єнца», представники медичного факультету.

 9 жовтня 2018 року відбувся візит В.о. директора Національного антарктичного наукового центру МОН України Є.Дикого в Італію. Під час візиту українська делегація провела зустріч з Президентом Національної ради досліджень Массімо Інгушо, виступила з  презентацією для італійської сторони української полярної програми та обговорила напрями можливого подальшого співробітництва. Крім того, за підсумками зустрічі сторони підписали Угоду про наукове співробітництво.

Продовжено роботу за напрямом забезпечення розширення співробітництва у космічній галузі. Зокрема, слід відзначити результативність співпраці між КБ «Південне» та ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А.М.Макарова» з виробництва двигуна четвертого ступеню італійської ракети-носія «Вега». 21 листопада відбувся 13-й запуск «Веги» з космодрому Куру, в ході якого на орбіту було виведено космічний апарат Mohammed VI-B масою 1108 кг, створений на замовлення Королівства Марокко.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux