Особливості виходу на італійський ринок
Опубліковано 05 серпня 2022 року о 12:50

Іноземна компанія може працювати в Італії:

1) з партнерами через контракт або за разовою угодою, шляхом направлення своїх працівників для виконання договору або без цього;

2) через представництво, яке також може бути складом для зберігання/депонування продукції компанії-нерезидента;

3) через вторинний офіс, філію;

4) шляхом створення нової компанії в Італії.


Умови реєстрації бізнесу для італійців та іноземців практично ідентичні. Водночас, існують певні обмеження на участь іноземних компаній у стратегічно важливих галузях економіки т. зв. правило «Золотої сили», яке передбачає попереднє погодження з урядом прийнятих рішень, з метою проведення цільових втручань (злиття, поглинання, придбання, тощо) у всіх стратегічних сферах діяльності держави (фінансова, кредитно-страхова, енергетика, транспорт, водопостачання, охорона здоров’я, безпека, харчова промисловість, захист інформації, високі технології та ін.).

У випадку операцій за участю юридичних/фізичних осіб 3-х країн, погодженню підлягають операції, при яких 3-м країнам продається більше 10% акцій підприємства вартістю понад 1 млн.євро.

В Італії не існує вимог щодо отримання постійного місця проживання до відкриття власної справи. Немає обмежень та лімітів на кількість іноземного персоналу.

В Італії будь-який бізнес ведеться за своєю спеціальністю. Для відкриття компанії і початку роботи інколи необхідно підтвердити кваліфікаційне і професійне звання, якщо

диплом виданий за межами ЄС. Медики сертифікуються Міністерством охорони здоров'я. Для підтвердження кваліфікації в інших професійних сферах необхідно звернутися до Генерального директорату у цивільних справах (Affari Civili, Ufficio VII, Reparto internazionale).


Для здійснення окремих видів діяльності необхідно отримати ліцензію, або інші дозвільні документи:

1. Галузь громадського харчування (ресторани, таверни, піцерії, бари, кафе тощо), а також готельний бізнес (готелі, мотелі, хостели, кемпінги тощо). Необхідна реєстрація в Реєстрі підприємств ТПП, пройти відповідний іспит.

2. Водії таксі та нерегулярних автобусів. Необхідна реєстрація в Реєстрі ТПП та отримання відповідної ліцензії.

3. Ювелірні послуги (торгівля дорогоцінними металами та виробами). Реєстрація в Реєстрі продавців, виробників і імпортерів дорогоцінних металів, отримання товарного знаку ТПП, який наноситься но продукцію.

4. Пекарські послуги (отримується дозвіл регіональної ТПП на запуск пекарні, потім отримати ліцензію на експлуатацію обладнання в цьому ж ТПП).

5. Млини аналогічно як і пекарські послуги.

6. Виробництво маргарину та гідрогенізованих жирів підлягає ліцензуванню ТПП після відповідних санітарних перевірок.

7. Інженерні роботи. Попередня авторизація необхідна для обслуговування наступних систем у цивільних будівлях: радіо, телебачення та електроніка, опалення та кондиціонування; сантехніка; транспортування та використання скрапленого газу; ліфти; протипожежний захист; транспортування, розподіл та використання електроенергії. Компанії, які бажають займатися цим видом діяльності повинні подати Повідомлення про початок діяльності до Реєстру підприємств і відразу почати роботу, але її продовження підлягає перевірці відповідності, яка повинна бути виконана Торгово-промисловою палатою протягом шістдесяти днів. Реєстрація компанії буде остаточною тільки після успішної перевірки.

8 Автомайстерні. Відкриття майстерні, майстерні для автомобілів або мотоциклів, майстерні для електромобілів, шиномонтажу вимагає повідомлення про початок діяльності в Комерційному реєстрі (або, якщо ремісниче підприємство, в Реєстрі ремісничих підприємств. У звіті компанія повинна вказати вид спеціалізації і наявність наступних деталей щодо цеху: наявність відповідного простору; мінімальний обсяг обладнання; підтвердити професійні характеристики і якості персоналу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux