Прогрес України на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС
Опубліковано 29 березня 2013 року о 14:10

22 березня Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про спрощення оформлення віз

Серед іншого, розширено перелік осіб, які підпадають під категорії, що можуть претендувати на отримання віз до країн ЄС за спрощеною процедурою. Урегульовано також і термін дії віз: замість слів "до 5 років" і "до 1 року", будуть вживатися формулювання «на 5 років» і «на 1 рік». Окрім того, врегульовано діяльність посередників та обмежено вартість їхніх послуг (до 30 євро). Відтепер буде забезпечено більшу прозорість процесу отримання віз, гарантуючи право всім бажаючим подавати візові клопотання напряму до посольств та консульств держав-членів ЄС (без залучення посередників у вигляді візових агенцій).

Крім того, на розгляді Верховної Ради перебуває 7 законопроектів, прийняття яких сприятиме виконанню першого етапу Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму, здійснюється підготовка низки нормативно-правових актів

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення здійснення фінансового контролю та урегулювання конфлікту інтересів» та передав його на розгляд до Верховної Ради України (20.03.2013)

Законопроект пройшов експертизу Ради Європи та отримав позитивні висновки. Передбачені проектом зміни дозволять удосконалити правове регулювання системи здійснення фінансового контролю та урегулювання конфлікту інтересів, а також забезпечити подальший розвиток системи запобігання і протидії корупції.. Крім того, пропоновані проектом Закону зміни кореспондуються з рекомендаціями, наданими експертами Європейської Комісії, в частині запровадження механізму фінансового контролю та контролю за дотриманням законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб.

Уряд затвердив Розпорядження Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2013 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (25.03.2013)

Розпорядженням визначаються центральні органи виконавчої влади, відповідальні за виконання відповідних завдань, та встановлюються строки для їхнього виконання. Документ, зокрема, містить 58 заходів з ухвалення нормативно-правових актів, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС. Передбачається, що виконання плану дозволить забезпечити системність та послідовність процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС в рамках виконання зобов’язань, у тому числі тих, які можуть бути покладені на Україну після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Резонансні події відносин Україна-ЄС

На виконання доручення Кабінету Міністрів МЗС України здійснюється активна підготовка візиту уповноважених представників Європарламенту у складі колишнього Президента Польщі А.Кваснєвського та колишнього Президента Європейського Парламенту П.Кокса в Україну 27-29 березня ц.р.

Це вже чотирнадцятий візит «дуету». Програмою передбачаються зустрічі з Президентом України В.Ф.Януковичем, Прем’єр-міністром України М.Я.Азаровим, Секретарем РНБО України А.П.Клюєвим, Генеральним прокурором України В.П.Пшонкою, відвідання Ю.Тимошенко у Харкові, зустрічі з дипкорпусом та представниками опозиції. Остаточну доповідь щодо результатів своєї діяльності дует має представити на Конференції Президентів Європейського Парламенту у середині квітня. Для України додана вартість Місії не в останню чергу полягає у здатності її членів авторитетно доводити до депутатського корпусу ЄП та інших інституцій ЄС інформацію щодо досягнення Україною очікуваного прогресу у реформуванні країни, врахуванні рекомендацій ради ЄС та рішень Саміту Україна-ЄС.

Єврокомісар Ш.Фюле оптимістично налаштований щодо результатів саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі

20 березня під час презентації доповідей Єврокомісії щодо прогресу реалізації європейської політики сусідства у 2012 році, Єврокомісар Ш.Фюле з оптимізмом прокоментував можливі результати саміту «Східного партнерства» у листопаді у Вільнюсі, зокрема у частині можливого підписання УА Україна - ЄС. Ш.Фюле висловив переконання, що під час саміту буде оголошено про завершення переговорів щодо угод про асоціації та ЗВТ з трьома іншими східними партнерами - Молдовою, Грузією та Вірменією.

Серед пріоритетів українсько-британського співробітництва визначено, що Сполучене Королівство розглядає вступ України до ЄС як досяжну і бажану мету

21-22 березня ц.р. британський Форін Офіс оприлюднив пріоритети українсько-британського співробітництва. У частині, присвяченій європейським прагненням нашої держави, зазначається, що Сполучене Королівство розглядає вступ України до ЄС як досяжну і бажану мету. Велика Британія підтримує прагнення України до більш тісної інтеграції з Європейським Союзом і у співпраці з Представництвом ЄС в Україні та іншими державами-членами допомагатиме Україні досягти прогресу в рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства. Декларується, що Лондон рішуче підтримує програму реформ, викладених у ПДА Україна-ЄС, як засіб забезпечення довгострокового і стійкого економічного зростання в Україні. Сполучене Королівство підтримує Україну як надійного партнера у сфері транспортування російського газу до ЄС. Британія також підтримує Україну у виконанні своїх зобов'язань сторони Договору про енергетичне співтовариство.

Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) підвищила рейтинг виконання Україною антикорупційних рекомендацій.

Таке рішення було ухвалене в Страсбурзі під час 59-го пленарного засідання GRECO (18-22 березня) за підсумками розгляду Третього додаткового звіту про виконання Україною антикорупційних рекомендацій Групи. За результатами розгляду звіту GRECO підвищила рейтинг виконання та відповідно визнала виконаними рекомендації щодо розробки та впровадження антикорупційної стратегії й плану дій з її виконання, а також щодо прийняття модельного кодексу поведінки державних службовців й запровадження їхнього навчання з питань запобігання і протидії корупції, професійної етики.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux