Стаття Посла України в геополітичному журналі "Limes"
Опубліковано 04 квітня 2014 року о 17:44

4 квітня у впливовому журналі "Limes" опубліковано статтю Посла України в Італії Євгена Перелигіна щодо агресії Росії та ситуацією в Криму.

limes.pdf

http://temi.repubblica.it/limes/ucraina-crimea-prezzo-da-pagare-per-non-stare-con-la-russia/60085

Крим – це плата за бажання України не бути Росією

Україна не вбила жодного росіянина, не зайняла ані клаптика їх землі, не вводила на чужу територію війська. Ми просто на тиждень стали вільною країною. Проте цього було достатньо, щоб Росія оголосила нам війну одностайним рішенням свого парламенту.

Україна не піддавалась на провокації навіть тоді, коли окупанти прикривались жінками та дідами під час штурму українських військових частин, а в заручники брали українських дітей в дитячих садочках. Російські війська стріляли в Криму першими та першими вбили, хоча потім вочевидь будуть заперечувати цей факт.

Ми продовжували вірити в можливість дипломатичного шляху вирішення конфлікту за участю міжнародних посередників та країн-гарантів територіальної цілісності України в рамках Будапештського меморандуму – США та Великобританії. З боку Москви у відповідь ми чули безглузді аргументи про небажання вести діалог з Києвом через начебто «нелегітимність» української влади.

Україна намагалася апелювати до всього світу, щоб зупинити це беззаконня. Адже неефективність гарантій по відношенню до країни, яка в свій час відмовилась від ядерної зброї, дасть чіткий сигнал всьому світу не припиняти ядерні програми в інтересах забезпечення власної безпеки. Світова спільнота була схвильована такими подіями, а потім глибоко стурбована. На початку березня Європейський Союз навіть обговорив питання введення трьохрівневих санкцій по відношенню до Росії, які можуть бути застосовані в разі подальшої ескалації конфлікту в Криму. За результатами т.зв. референдуму, проведеного під дулами російських автоматів, Кремль прийняв рішення про приєднання Криму та м.Севастополь в якості нових суб’єктів Російської Федерації. Не можна виключати, що саме відсутність одноголосності країн ЄС відносно реагування на дії Росії в Криму остаточно переконали Володимира Путіна в його абсолютній безкарності та сприяли відкритій анексії Криму з боку Москви.

Україна неодноразово нагадувала також і про загрозу підриву існуючої системи міжнародного права, на заміну якій може прийти правовий хаос. Проте «скринька Пандори» вже відкрита. Раніше вважалося, що початок переділу новітньої карти Європи дав прецедент Косово. Однак, сьогодні Росія пішла далі, вона значно скоротила «казку» - тепер для іноземної гуманітарної інтервенції не потрібен навіть формальний привід, пов’язаний з порушенням прав людини, його можна придумати та розкрутити за допомогою підконтрольних агресору мас-медіа. Оцінку результатів «референдуму» можна легко купити, в тому числі й на рівні європарламентаріїв. Так, італійський євродепутат Фабріціо Бертат, який побував в Криму 16 березня, заявив ЗМІ, що референдум на півострові начебто «пройшов у спокійній атмосфері та в повній відповідності з євростандартами», зокрема, «там стояли прозорі скриньки для голосування, як і в Італії». Напевно, Бертата не засмутила ані відсутність будь-якого приводу для проведення подібного плебісциту, ані присутність в Криму озброєної зацікавленої сторони, ані 123 % голосів мешканців м.Севастополь на підтримку приєднання Криму до Росії.

Останні тижні стали гірким розчаруванням для всього українського народу. Однак, нагородою за цю ганьбу стала свобода від ілюзій як по відношенню до Росії, так і Європи. Як чітко зазначила одна з українських журналісток, перед Вільнюсом Україна просила у ЄС грошей, а останній наполягав на збереженні цінностей. Цими тижнями Київ просив ЄС захистити та не зраджувати цінностям, а Брюссель дає гроші. Водночас, пропонуючи гроші Україні, ЄС вочевидь думає як не втратити їх з Росією.

Став очевидним і той факт, що Росія окупувала, анексувала та приєднала до себе Крим до того, як була підписана політична частина Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА). Цим Москва ще раз підтвердила: Крим – не плата за бажання України бути з ЄС. Крим – це плата за бажання України не бути Росією.

Хочу нагадати, що саме Євросоюз став каталізатором доленосних змін в Україні. Підписання та імплементація УА дозволить запустити процес демократичних перетворень та економічних реформ в Україні на повну потужність.

При цьому Україна має шанс викликати зміни та очищення і в самому ЄС. Європейські лідери або поставлять на місце тих, хто звик жити за правилами «Росія – наш спонсор», або підтвердять, що вся історія Євросоюзу в 21 столітті – одна велика угода з Росією. Європейські лідери або наступлять на горло власному бізнесу, або почнуть готуватися до зустрічі російських танків на кордоні з країнами Балтії, яким Путін останніми днями вже встиг пригрозити пальцем.

 

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux