Посол України в Італії Євген Перелигін виступив перед студентами Міжнародного Університету європейських досліджень (м.Ніцца, Франція)
Опубліковано 05 червня 2014 року о 17:42

Український дипломат детально ознайомив учасників із поточною ситуацією в Україні, агресивними діями Росії щодо нашої держави, зокрема зазначив, що імперська політика сусідньої країни становить загрозу не лише для України, а й для усієї Європи. Є.Перелигін висловив свою точку зору щодо заходів, що вживаються основними партнерами нашої держави з метою зупинки російської агресії проти України. На думку пана Посла, слів підтримки сьогодні недостатньо, потрібні більш рішучі заходи впливу на Росію.   

Окрему увагу було приділено питанню європейської інтеграції України, а саме Угоді про асоціацію між нашою державою та Європейським Союзом. Посол України зупинився на основних напрямках двостороннього співробітництва та підкреслив, що згадана Угода є надзвичайно важливою з точки зору впровадження європейських цінностей в нашій країні та зростання рівня економічного та соціального життя.

Є.Перелигін також наголосив на важливості реформи місцевого самоврядування, що передбачає перехід на нову модель організації регіональної влади, зокрема передачі додаткових повноважень місцевій владі. На запитання одного зі студентів щодо можливості побудови федеративного устрою, український дипломат заявив, що Україна завжди була і залишатиметься унітарною державою з огляду на її історію, традиції тощо. На переконання пана Посла, наразі необхідно розглядати саме питання децентралізації влади, а не перетворення України на федеративну державу.

Серед інших питань, що обговорювалися, на увагу заслуговують проблеми енергетичної безпеки України та фінансово-економічної ситуації. Посол України ознайомив студентів з актуальними проблемами тристороннього співробітництва в енергетичній сфері «Україна-Росія-ЄС» та  повідомив про структуру газотранспортної системи України та пошук шляхів енергетичної незалежності. Є.Перелигін також зазначив, що Посольством України в Італії досягнуто домовленості про організацію низки візитів в Україну керівництва та фахівців провідних енергетичних компаній Італії з метою участі у реформі енергетичного сектору України.

У рамках заходу студенти задавали чимало запитань, на які Послом України були надані детальні відповіді. Деякі з учасників висловили підтримку Україні на її шляху до побудови демократичної та європейської держави.

Довідково: Зазначений університет є одним з провідних в Європіщо готує студентів за різноманітними програмамипереважно у сфері міжнародних відносин та європейських вчень. Відділення цього ВНЗ розташовані також в інших європейських містах. Мовами викладання є англійська, німецька та французька. В університеті навчаються студенти з усього світу. Президентом навчального закладу є Ж.К.Юнкер – екс-прем’єр-міністр Люксембургу, лідер ЄНП.

photo-students_new.jpg

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux