Посол України в Італії Євген Перелигін взяв участь у ранковому ефірі радіо Rai "RadioAnch'io"
Опубліковано 29 травня 2014 року о 12:45

Посол України в Італії Євген Перелигін взяв участь у прямому годинному ефірі на радіо RAI. Доволі цікавим був склад учасників ефіру: заступник Держаного секретаря Міністерства закордонних справ Італії Бенедетто Делла Ведова, Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр (телефон), спеціальний кореспондент RAI в Україні Кармела Джільо, а також слухачі та експерти з енергетичних питань, що телефонували в студію.  

Серед усього комплексу проблем, що обговорювалися, Посол України звернув увагу слухачів, зокрема на такі:

-         Вибори, що відбулися, чітко продемонстрували, що в Україні немає розколу, а переконлива перемога, яку здобув П.Порошенко в усіх без виключення регіонах України, є безпрецедентним випадком та свідченням єдності українського народу.

-         Запитання та коментарі щодо розпалювання громадської війни в Україні. Український дипломат підкреслив, що в нашій країні не ведеться ні громадянська війна, ані існує жодне підґрунтя для її виникнення та розпалювання. Натомість, проводиться антитерористична операція проти терористичних угрупувань в двох східних областях України, у складі яких найманці з Росії та місцеві кримінальні елементи. Важливо також, що спеціальний кореспондент К.Джільо також підтвердила присутність чеченських та інших (неукраїнських) бойовиків на території Донбасу.

-         На одне із хибних тверджень, яке звучало в запитанні слухача Джорджо щодо потреби України в самовизначенні (autodeterminazione), Є.Перелигіним було дано роз’яснення, що Україна самовизначилася багато років тому, коли виборола незалежність у 1991 році. На даний час, перш за все, мова йде про вибір України між європейським шляхом свого розвитку та повернення у минуле Радянської імперії. На позачергових президентських виборах український народ сказав своє тверде «так» європейському шляху розвитку. 

-         Занепокоєння європейців взагалі та італійців зокрема щодо імовірного недоотримання російського газу в наступний зимовий період через українсько-російську суперечку з газового питання. Посол України пояснив, що проблема постачання російського газу лежить у двох площинах: постачання газу в Україну та триваюча на сьогодні суперечка з Росією через небажання останньої сформувати справедливу економічно обґрунтовану ціну. У цьому питанні Україна готова йти до міжнародних судів для розв’язання проблеми. Що ж стосується постачання російського газу до Європи, Україна гарантує і завжди гарантувала стовідсотковий транзит газу, призначеного  європейському споживачу.

Звичайно обговорювали і питання багатьох загиблих в зоні конфлікту на Донбасі, у зв’язку з чим Є.Перелигін ще раз висловив свої співчуття близьким загиблого італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, похорон якого відбудеться днями.   

http://www.rai.it/dl/radio1/2010/programmi/Page-1c886991-42d6-477c-9e8b-5d7a128f15cf.html

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux