Відкрито Почесне консульство України в Падуї
Опубліковано 28 березня 2012 року о 12:37

До компетенції Почесного консульства, яке було офіційно відкрито 16 березня ц.р., будуть відноситися регіони: Венето, Фріулі-Венеція-Джулія та Трентіно-Альто-Адідже (консульський округ Генерального консульства України в Мілані).

Почесну консульську установу України, за погодженням МЗС України та Італійської Республіки, очолив відомий падуанський підприємець Марко Тосон, Президент Групи підприємців і промисловців м.Падуя, Віце-президент Національної асоціації середніх та малих підприємств м.Падуя, почесний Голова Асоціації промисловців м.Падуя.

У рамках візиту до Падуї Послом України в Італії Георгієм Чернявським було проведено зустрічі з Префектом міста Е.М.Содано, його заступником А.Саллусто, представниками мерії міста, які опікуються питаннями туризму та підприємництва, а також з командуючим регіонального управління карабінерів А.Пішотта.

Протягом зустрічей з керівництвом міста та регіону Послом було відзначено особливий характер партнерських відносин, що існує між Україною та Італією, було підкреслено необхідність активізації міжрегіонального культурного співробітництва з можливим поєднанням організації промислових виставок-ярмарків, презентацій в Україні та Італії.

Також було наголошено на важливості збереження і подальшого нарощування рівня торговельно-економічного співробітництва між Україною та Італією, зважаючи на взаємний товарообіг, який за результатами 2011 року склав за даними Держкомстату України 5 млрд. 045,3 млн. доларів США, при цьому український експорт становив 3 млрд. 039,5 млн. доларів США, а імпорт – 2 млрд. 005,8 млн. доларів США, сальдо торговельного балансу для України є позитивним та складає 1 млрд. 033,7 млн. доларів США. У порівнянні з 2010 роком, зростання товарообігу складає +32,7%. При цьому український експорт зріс на 26%, а імпорт - на 44,3%. Таким чином було зазначено, що український ринок має значний потенціал і всі наявні можливості для розвитку взаємовигідного двостороннього співробітництва, і в першу чергу, у сфері енергетики.

На зустрічі з префектом Падуї Е.Содано Г.Чернявський повідомив про початок роботи Почесного консульства в Падуї та зосередився на темі захисту прав та інтересів наших співвітчизників, які проживають на території регіонів, Венето, Фріулі-Венеція-Джулія та Трентіно-Альто-Адідже.

Під час зустрічі з представниками мерії міста Падуя було висловлено сподівання,що відкриття Почесного консульства сприятиме розбудові економічних зв’язків між містами України та Падуєю, встановленню прямих ділових контактів на регіональному і місцевому рівнях, а також між конкретними підприємствами та компаніями.

У ході бесіди з Заступником мера міста Падуя М.Карраі було акцентовано увагу на той факт, що адекватним шляхом вирішення проблеми української трудової міграції в Італії стане укладення угоди про соціальний захист та угоди про працевлаштування між нашими країнами, в якій було б передбачене виділення італійською стороною щорічних квот на тимчасове працевлаштування в Італії українців. Це дало б можливість працівникам з України на законних підставах прибувати на визначений термін для роботи на італійських підприємствах чи в італійських сім’ях. Під час бесіди було відзначено, що забезпечення захисту прав та інтересів наших співвітчизників за кордоном є одним з пріоритетних напрямів роботи української дипломатії, на території Італії ці функції виконують консульський відділ Посольства в м.Рим, Генеральні консульства України в Мілані та Неаполі, Почесні консульства в Генуї, Барі, Р.Калабрії та Флоренції, а від сьогодні – Почесне консульство у м.Падуя.

Після церемонії підписання Угоди Георгій Чернявський дав інтерв’ю регіональним телеканалам «ТВ Венета», «Теленордест», а також друкованим виданням «Іль Маттіно» та «Іль Гадзеттіно». Зокрема, було наголошено, що окрім виконання першочергового завдання по забезпеченню прав українців, які проживають у регіонах Венето, Фріулі-Венеція-Джулія та Трентіно-Альто-Адідже, установа сприятиме розвитку і підтримці українсько-італійських торгово-економічних зв’язків на міжрегіональному рівні та створенню спільних українсько-італійських підприємств.

Прийняття з нагоди інавгурації відкриття Почесного консульства України в м.Падуя відвідали керівники місцевої та регіональних влад, адміністрації регіону Венето, мери міст Падуя та Вігонца, представники консульського корпусу, акредитованого у Падуї, представники української громади, керівники українських асоціацій Півночі Італії, представники ділових, наукових та мистецьких кіл, які висловили інтерес у налагодженні співробітництва з Україною та представники бізнесових кіл Півночі Італії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux