Умови виділення квот для вступу закордонних українців до вищих навчальних закладів України
Опубліковано 12 квітня 2017 року о 15:56

Умови виділення квот для вступу закордонних українців до вищих навчальних закладів України

Закордонним українцям встановлюються  квоти для вступу до вищих навчальних закладів України на навчання за денною формою за рахунок коштів Державного бюджету України.

Зазначені квоти не поширюються на  громадян України, які проживають в іноземних державах. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

Закордонні українці, які планують вступати до  вищих навчальних закладів України в межах квот, установлених Міністерством для закордонних українців, повинні підтвердити свій статус посвідченням закордонного українця,  мати документ про повну загальну середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре»  і дають право  вступу до вищих навчальних закладів країни постійного проживання, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти. Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення вищих навчальних закладів з оплатою за навчання за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб.

Закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються до вищих навчальних закладів України на місця державного замовлення за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому до вищого навчального закладу, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки України. 

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до приймальної комісії визначеного навчального закладу. Строки подачі документів, проведення співбесіди  та зарахування визначаються приймальними комісіями відповідних навчальних закладів, що розміщуються на офіційному веб-сайті вищого навчального закладу.  

Закордонні українці, рекомендовані на навчання за рахунок коштів державного бюджету України, подають до приймальної комісії визначеного  навчального закладу такі документи:

а) документ про освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

б) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги;

в) посвідчення закордонного українця;

г) 4 кольорових фотокарток розміром 3х4 см.

Зазначені у пункті а) документи повинні бути легалізовані в країні видачі у спосіб, що офіційно застосовується для такого засвідчення, перекладені українською мовою.

Закордонні українці, які вступають на навчання на підставі  іноземного документа про освіту, обов’язково мають пройти процедуру визнання такого документа відповідно до законодавства України.

 

Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються місцем у гуртожитку з оплатою за проживання та стипендією у порядку та розмірі, встановленому для українських студентів.

Оплата за навчання на підготовчому відділенні вищих навчальних закладів України здійснюється за власні кошти студентів, стипендія у цей період не сплачується.

Транспортні витрати до місця навчання і у зворотному  напрямку  здійснюються за власні кошти закордонних українців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux