Київ святкує 21-річчя незалежності України
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 11:41

24 серпня Україна святкує день незалежності. 1991 рік започаткував новий етап в історії країни, в якому були проголошені основні принципи політичного, економічного і соціального розвитку. Було відкрито нову сторінку у формуванні молодої і незалежної Держави.

Зчасів Київської Русі і до сьогоднішнього дня Україна прагне до створення монолітної Держави. Звичайно мають бути згадані імена багатьох персоналій, які протягом століть наближали нас до досягнення незалежності, однак у статті я зупинюся на новітньому етапі історії.

Українамає всі засади аби дивитися в майбутнє з упевненістю: зростає нове покоління українців, які народилися в незалежній державі і для яких демократичні цінності такі, як "право вибору", "свобода слова" є насправді важливими. Тому, крім того, що ці цінності є конституційними основами, вони також стали і їхньою життєвою філософією. Це виявилося можливим завдяки подіям, що сталися протягом останніх десяти років, які по-своєму вплинути на сьогодення.

Маю зазначити, що протягом останніх двадцяти років Україні вдалося добитися певних позитивних результатів. Нещодавній приклад – це Євро-2012. Попри існування інформаційних кампаній, спрямованих на дискредитацію Європейської футбольної першості в Україні, не тільки на моє, але й на переконання вболівальників, які відвідали нашу країну, ми змогли провести турнір на високому організаційному рівні. Звичайно, є питання, над якими ще потрібно багато працювати, однак я впевнений, що найближчому майбутньому керівництво країни докладе зусиль для їх вирішення.

В суто політичному плані, слід відзначити процеси реформування законодавчої та судової гілок влади: це і вже ухвалені закони про вибори народних депутатів України, а також підписаний Президентом В.Януковичем у квітні ц.р. новий кримінально-процесуальний кодекс, що має набрати чинність у жовтні ц.р. Але для того, що б Україна досягла рівня розвинутих країн світу, потрібна наполегливість, яка в українців завжди була, і час для втілення відповідних змін у життя.

У сфері міжнародної політики Україна будує відносини стратегічного партнерства з ключовими партнерами та в якості основних принципів застосовує рівноправність і прагматизм. З одного боку Україна є державою Старого Світу зі своєю історією та традиціями, яка бачить перед собою соціальні та економічні стандарти Євроcоюзу. З іншого, маючи на увазі історичний аспект, розвиток дружніх відносин з Росією є не тільки ключовим для більшості питань як внутрішніх, так і зовнішніх, а й єдиною можливістю побудови консолідованої нації. Таким чином, від продовження цього шляху залежить як швидко українське суспільство зможе досягти економічного рівня розвинених країн.

Якщо у відносинах з ЄС найважливішим питанням для України є реалізація дуалістичного принципу,тобто асоціація та економічна інтеграція зі створенням зони вільної торгівлі,з Російською Федерацією–це необхідність збільшення товарообігу та виконання угоди про демаркацію українсько-російського кордону,перше зрушення в контексті якого було досягнуто під час останнього засідання двосторонньої комісії,що відбулося в Ялті минулого липня.

Хотівби також підкреслити високий існуючий рівень відносин між Україною та Італією, яка визнала нашу молоду Державу в 1992 році і сьогодні продовжує активно підтримувати наші політичні та економічні кроки, спрямовані на досягнення асоціації з ЄС та на започаткування дії зони вільної торгівлі. До речі, маю зауважити, що в останні роки Італія є одним з провідних партнерів України у світі. За об’ємом товарообігу між Україною та країнами ЄС Італія займає третє місце, оскільки згідно даних 2011 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами досяг $ 5,5 млрд.

Відзначу також і громадську позицію українців,які працюють на Апеннінах:протягом останніх п’ятнадцяти років було створено близько40асоціацій,що мають на меті організацію різноманітних ініціатив культурного характеру,а також налагоджено функціонування чисельних недільних шкіл.Гордістюнаших співвітчизників я вважаю те, що протягом багатьох років в Італії української мовою виходить часопис «Українська газета», яка має власний веб-сайт, а також береться участь в ініціативах місцевого телебачення «Babel TV», що висвітлює життя іноземців у цій країні.

Насамкінець, зазначу також, що за роки незалежності нашою країною були зроблені важливі кроки у сфері ядерної безпеки. Після добровільної відмови від третього у світі арсеналу ядерної зброї, Київ бере участь у розробці міжнародних угод про надання гарантій для держав, які не мають цього виду зброї. Навесні ж 2010 року як США, так і інші представники міжнародного співтовариства, позитивно відзначили рішення українського уряду щодо звільнення від залишків високозбагаченого урану. Ще одним важливим кроком у контексті безпеки це затвердження у 2010р. парламентом України закону про основи внутрішньої та зовнішньої політики країни, згідно якому принцип «неприєднання» у найкращій мірі відповідає сьогоденній реальності, просуваючи бажання України розвивати чесний діалог з усіма учасниками міжнародної арени, включаючи НАТО.

Таким чином, враховуючи своє геополітичне положення, Київ бажає максимально нівелювати розбіжності між Сходом і Заходом Європи, частково успадковані від "холодної війни". У цьому зв’язку наше завдання – як зазначив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в одному зі своїх недавніх інтерв'ю, - це об'єднувати, а не розділяти", продовжуючи власний шлях до успіху і змінюючись, перш за все, всередині.

 

, Георгій Чернявський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux