Уточнення до питань обсервації, самоізоляції, полісу медичного страхування в Україні - Постанова КМУ № 522 від 24.06.2020 р.
Опубліковано 02 липня 2020 року о 17:24

Інформуємо, що 24.06.2020 Кабінетом Міністрів України видано постанову № 522 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392» (текст постанови розміщено на урядовій веб-сторінці за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-20-travnya-2020-r-t250620).

Вказаною постановою до тимчасового порядку в’їзду і перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства в умовах карантину внесено такі зміни:

1. Запроваджено можливість припинення обсервації та самоізоляції осіб, які є громадянами (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 або прибули в Україну з таких держав, у зв’язку з перетином пунктів пропуску через державний кордон на в’їзд в Україну або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та виїзду з них, у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного після перетину особою державного кордону або зазначених пунктів.

2. Уточнено вимоги до полісу медичного страхування, який має подаватися іноземцями та особами без громадянства уповноваженим органам України в рамках прикордонного контролю, – для цілей в’їзду та перебування в Україні під час карантину такий поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування повинен бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і бути дійсним протягом строку перебування особи в Україні.

3. Змінено порядок проведення самоізоляції деяких категорій осіб у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та виїзду з них.

Зокрема, від вимоги проведення самоізоляції у зв’язку із перетином згаданих пунктів звільнено такі категорії осіб (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою):

- співробітники Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста;

- співробітники акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживають на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі;

- учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас – Україна» за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них.

4. Уточнено категорії осіб, які можуть в’їжджати в Україну без проходження ізоляційних процедур.

Зокрема, від обов’язкової обсервації та самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону на в’їзд в Україну звільнено учасників зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим — Україна» та «Донбас — Україна» за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux