Люб’язно просимо громадян України, які планують провести різдвяні та новорічні свята на території консульського округу Посольства України в Італії (регіони Лаціо, Сардинія, Тоскана, Умбрія, Марке, Абруццо, Молізе, а також країни: Республіка Мальта, Республіка Сан-Марино) ознайомитись із рекомендаціями Посольства, що можуть уберегти від потрапляння у надзвичайні небажані ситуації під час перебування за кордоном.
Загалом криміногенна ситуація в Італії, Мальті та Сан-Марино не викликає особливого занепокоєння. Втім, завжди треба бути уважним і остерігатися кишенькових злодіїв в аеропортах, на вокзалах, у громадському транспорті, музеях та інших туристичних місцях. Саме в період туристичного сезону (травень-вересень та різдвяні і новорічні свята) спостерігається велика кількість скоєння дрібних (кишенькових) крадіжок.
Доволі поширені в Італії крадіжки речей із припаркованих автомобілів. Не радимо залишати автомобіль без нагляду під час нетривалих зупинок біля автогрилів та кемпінгів. Доцільно рухатися містом із заблокованими дверима та зачиненими вікнами автомобіля. Залишати автомобілі на довгий час варто на спеціалізованих автостоянках, що знаходяться під охороною.
У разі втрати/викрадення особистих речей та/або документів, необхідно негайно звернутися до найближчого відділку поліції або карабінієрів для того, щоб скласти відповідну заяву про подію, після чого звернутися до найближчої консульської установи України (міста Рим, Неаполь, Мілан) для оформлення посвідчень особи на повернення в Україну.
Громадянам, які планують провести зимові відпустки у гірській місцевості та гірськолижних курортах (Регіони Лаціо, Абруццо, Марке, Умбрія, Молізе), слід пам’ятати, що територія Італії входить до сейсмічно небезпечної зони, де землетруси є нерідким явищем, що може також спричинити сходження лавин.
У цьому зв’язку завжди варто ознайомлюватися із попередженням про можливість сходу лавин, що розповсюджуються у місцях відпочинку та на гірськолижних курортах.
Для громадян України, які опинилися на територіях, де є загроза землетрусу, доцільно ознайомитися з рекомендаціями Департаменту цивільного захисту при Раді Міністрів Італійської республіки за посиланням: http://www.protezionecivile.gov.it/jcms/it/home.wp, а саме:
Під час землетрусу
• Якщо ви перебуваєте у замкнутому приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або встаньте біля несучої стіни.
• Слідкуйте за речами, які можуть впасти і вдарити вас (гіпс, стелі, вікна, меблі, предмети і т.д.).
• Зверніть увагу на використання сходин: вони часто не дуже стійкі і можуть бути пошкоджені.
• Краще уникати використання ліфтом: ви можете бути заблоковані.
• Зверніть увагу на інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, оповзні, завали, витік газу і т.д.
• Якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння сосудів, плитки та інших матеріалів, які можуть на вас впасти.
Після землетрусу
Перевірте стан здоров’я тих, хто опинився навколо вас, і, при необхідності, надайте їм першу допомогу. Виходьте з будівель обережно, з одягнутим взуттям: зважаючи на те, що на вулиці може заподіяти вам шкоди бите скло.
У будь яку пору року можливі затримки, перенесення або скасування авіарейсів, що вилітають з Італії.
У цьому зв’язку наполегливо радимо завчасно відслідковувати інформацію щодо вильоту ваших рейсів, яка є доступною на офіційних сайтах італійських аеропортів та у спеціальних програмах для мобільних телефонів. Крім цього, як правило, авіакомпанії заздалегідь відповідно інформують пасажирів на адреси електронної пошти та номери мобільних телефонів, які пасажири вказують при бронюванні авіаквитків.
Слід пам’ятати, що пасажирські авіакомпанії здійснюють свою діяльність на основі міжнародного законодавства та законодавства країн їхньої реєстрації.
Щоб знати права пасажирів у випадку затримки або скасування рейсу, втрати багажу або інших нештатних ситуацій, що сталися з вини авіаперевізника, радимо ознайомитись з положеннями Конвенції про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень (Монреальська конвенція 1999 року) за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995 594, або також з підготовленою Мінекономрозвитку України таблицею щодо можливих моментів у обов'язках перевізника та сум компенсації шкоди за посиланням: http://kutt.it/MC99.
Разом з тим, варто чітко знати те, що запізнення на рейси з власної провини пасажирів не є підставою вимагати від авіакомпанії надання безкоштовних авіаквитків чи розміщення в готелях. На такі випадки положення Монреальської конвенції не розповсюджуються, оскільки провини авіаперевізника у запізненні пасажира на рейс немає.
Звертаємо особливу увагу, що згідно з законодавством України (Закони України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про туризм») громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.
Корисні номери телефонів в Італії
(поліція, довідкова служба, служба порятунку)
Поліція (Polizia) – 113;
Швидка медична допомога (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 118;
Карабінери (Carabinieri) – 112;
Служба порятунку (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 113;
Пожежна охорона (Vigili del Fuoco) – 115;
"Гаряча лінія" для туристів (Easy Italia) - 039-039-039.
Також з іншими порадами для подорожуючих, в тому числі контактними даними консульських установ України на території Італії, можливо ознайомитись на офіційних інтернет-ресурсах Посольства України в Італійській Республіці за посиланням:
https://italy.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice
а також Міністерства закордонних справ України за посиланнями: